GRY
 
 

Czego pragną kobiety

Jak sprawić żonie przyjemność w Dzień Matki? I czy to konieczność? Takie pytanie zadaje sobie niejeden świeżo upieczony tata. Czas stawić czoła wyzwaniu. Po męsku.

mama, dziecko, dziewczynka, tulić, wiosna, lato
Wiadomo – to dziecko biegnie do mamy z życzeniami. Jednak inicjatywa, logistyka i organizacja tej operacji należą do taty. Maluszki i tak nie zrozumieją sensu Dnia Matki – przecież codziennie się ją kocha i daje buziaki. Dla nieco starszych dzieci najważniejsze stanie się namalowanie laurki i „bycie grzecznym” w tym dniu. Te bardziej gorliwe nauczą się w przedszkolu wierszyka, który wyrecytują, a mamom ze wzruszenia zaszklą się oczy.
Ale niech ojcowie kilkulatków nie myślą, że uda im się wykpić wiechciem kwiatów i laurką. Nic z tego. Nie po to kobieta została matką, by rezygnować z przywilejów, które chciałaby czerpać z okazji swojego majowego święta. Tak więc kwiatki i laurka są OK, ale jedynie jako przystawka. Tylko co powinno być głównym daniem?

Wariant 1 – wielkie porządki
Niespodzianka dla młodej mamy będącej na urlopie macierzyńskim i siedzącej w domu to rzecz niełatwa. I z góry skazana na dekonspirację. Nawet gdy jesteście już na szczęśliwym etapie przedszkola. Facet nie weźmie przecież dnia wolnego, by w pocie czoła wysprzątać dom, wyprasować stertę ciuchów, skosić trawnik, ugotować obiad albo opłacić rachunki. A wieczorem wydyszeć jak posłaniec spod Maratonu: „To dla ciebie, kochanie. Nic nie musisz robić. To twoje święto”. Po wszystkim padnie zresztą na twarz. Wiadomo, że choć potrafi przeżyć dwie doby na siłowni, to godzina z odkurzaczem to zbyt wiele. Zaś cały ten domowy heroiczny bój i tak pójdzie na marne.
Dlaczego? Bo w ten sposób po prostu darowuje wybrance swego serca jednodniowy matrix. W dodatku nieprzekraczający granic kuchni i łazienki. Daje wirtualną rzeczywistość, o której każda kobieta marzy, ale też jednocześnie wie, że na co dzień jest kompletnie niemożliwa. Poza tym głupio jakoś w imieniu dziecka ofiarować kochanej żonie sprzątanie (czy też jego brak).

Wariant 2 – gosposia na rok
A może zaskoczyć młodą mamę opłaconą na rok panią do zajmowania się domem? „Od dziś, kochanie, pani Zosia zajmie się praniem i sprzątaniem. A ty króluj przed toaletką”. Pomysł niegłupi... Ale niebezpieczny. Bo skoro do tej pory nie zatrudnialiście pani Zosi, to pewnie nie było was na to stać. Albo nie byliście pewni, że chcecie. Obdarowana gosposią młoda mama zapyta więc, o ile skurczy się w związku z tym domowy budżet. I nie wiem, jak inne panie, ale moja żona miałaby za złe, że podczas castingu na gosposię nie była w jury.

Wariant 3 – podjazd dla wózka
Więc może walka z barierami? W stolicy skrzykiwane są ostatnio „Wózkowe Masy Krytyczne”. To marsz matek w proteście przeciw barierom architektonicznym utrudniającym jazdę wózkiem w mieście. Może więc zamontować na schodach pochylnię dla wózka lub okleić gąbką róg kredensu, o który żona obija się podczas przewijania córeczki? Ale to prezent z gatunku: „Kochanie, zamiast starych taczek na metalowym kółku daję ci nowe, na ogumionym. Do roboty”.

Wariant 4 – podróż kabrioletem
Ponoć sporo kobiet o niej marzy. Zrobiłem więc krótki research w wypożyczalniach samochodów. I… nie jest to szczególnie popularny model w naszym klimacie. Dlatego takie auta można spotkać niemal wyłącznie w wypożyczalniach z górnej półki cenowej. Co tam z górnej – z pawlacza po prostu!
Ale klient nasz pan. Wypożyczenie sportowego kabrioletu BMW Z4 (podobnym jeździł James Bond) to siedem stówek. Razy dwa dni – to minimum, na jakie się go wypożycza. Aha, i kaucja – dwa tysiące. I niech wam nie przyjdzie do głowy złamać wajchy od kierunkowskazów lub zarysować błotnika. Bo wtedy trzeba pokryć szkody i pogodzić się z trzycyfrową karą w euro. Już widzę, jak tatuś pakuje ślubną do BMW i mówi: – Tylko, kochanie, niczego nie dotykaj, bo drogie...
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj