kobieta, mama, ciąża, ćwiczyć, brzuszek

Tego unikaj kiedy jesteś w ciąży

Chociaż ciąża to nie choroba, kobieta w ciąży powinna unikać kilku rzeczy, które mogą zaszkodzić jej i dziecku. Sprawdź, czego nie wolno kobiecie w czasie ciąży.
kobieta, mama, ciąża, ćwiczyć, brzuszek
Podczas ciąży musisz zachować szczególną ostrożność. Lepiej będzie dla Ciebie i dziecka, jeśli w czasie ciąży zrezygnujesz z pewnych czynności czy zabiegów.
Oto kilka wskazówek, czego powinnaś unikać:
  1. Chemicznych farb do włosów (są zanieczyszczone ołowiem).
  2. Lakierów do włosów (zawierają utwardzacze, rozpuszczalniki, syntetyczne zapachy itp.).
  3. Lateksowych farb i rozpuszczalników (zawierają rtęć).
  4. Konwencjonalnych środków do czyszczenia, zamiast nich używaj środków ekologicznych.
  5. Aluminiowych przyborów kuchennych (mogą powodować zaburzenia neurologiczne).
  6. Środków owadobójczych do dezynsekcji domu lub ogrodu. Oto przepis na naturalny odstraszacz: w 1 litrze 90% alkoholu rozpuść po 100 ml następujących olejków: lawendy, eukaliptusa, mięty (lub szałwii) oraz cytryny. Wlej do pojemnika z rozpylaczem i spryskaj pokoje, gdzie będzie to niezbędne.
  7. Promieni rentgenowskich.
  8. Plomb z amalgamatem rtęci lub srebra.
  9. Hałasu (np. fabrycznego), miejsc zanieczyszczonych, w których pali się lub przechowuje substancje toksyczne, jak np. laboratoriów czy drukarni.
  10. Produktów spożywczych pochodzących z masowych upraw (zawierają pestycydy), tłuszczów "trans" oraz produktów transgeniczncyh (tj. genetycznie modyfikowanych), jako że efekty uboczne ich spożywania mogą ujawnić się dopiero po dłuższym czasie.

Zanieczyszczenie w trakcie życia płodowego

Wielu naukowców uważa, że zanieczyszczenie środowiska to jedno z największych zagrożeń dla współczesnego człowieka. Substancje chemiczne docierające do świata dziecka w okresie płodowym, mogą mieć różnoraki wpływ na jego rozwój, a skutki niekiedy ujawniają się dopiero po narodzinach. Na przykład kontakt przyszłej matki z rtęcią powoduje szkody, które można odkryć dopiero siedem lat później, gdy u dziecka dają się zauważyć zaburzenia mowy, koncentracji i pamięci.
Redakcja poleca: Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży - film
Trenerka fitnees tłumaczy, dlaczego ruch fizyczny w ciąży jest tak ważny, jakich sportów unikać w ciąży i w jaki sposób powinna ćwiczyć ciężarna.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy