GRY

Czekając na dziecko

Jesteś w ciąży? Dbaj o siebie i swoje maleństwo. Odpowiednie preparaty i kosmetyki pomogą, by te dziewięć miesięcy było najpiękniejsze w twoim życiu.
Od czasu gdy Demi Moore w 1991 roku pojawiła się naga w zaawansowanej ciąży na okładce miesięcznika „Vanity Fair”, gwiazdy zaczęły z dumą prezentować swoje brzuszki i otwarcie mówić o tym, jak o siebie dbają w czasie dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko. Ciąża to czas wzmożonego wysiłku dla organizmu kobiety.

Na początek – najlepiej trzy miesiące przed planowaną ciążą i w jej pierwszych miesiącach – zacznij łykać kwas foliowy, by nie dopuścić do powstania wad układu nerwowego u dziecka. Zaszczep się też przeciw różyczce (jeśli jej nie przechodziłaś) i sprawdź, czy nie jesteś zakażona toksoplazmozą (choroba ta często przebiega bez objawów, a może wywołać poronienie albo zmiany w mózgu dziecka). Informuj lekarza o każdym sygnale (skurcze łydek są oznaką, że brakuje ci potasu, a pieczenie w kroczu może być objawem zakażenia dróg moczowych). Zapytaj go też, czy powinnaś łykać specjalne preparaty dla ciężarnych, które uzupełniają niedobory witamin i minerałów, częste w czasie ciąży. I koniecznie już w trzecim miesiącu ciąży zacznij smarować brzuszek (a w razie potrzeby też biust i uda) preparatami przeciw rozstępom. 
Redakcja poleca: Zobacz relację z warsztatów z Dorotą Zawadzką – się działo! [AKCJA WIDZĘ, SŁYSZĘ, CZUJĘ, WIEM]
Chcesz lepiej rozumieć swoje dziecko? Rozwijać jego inteligencję emocjonalną i uczyć je radzić sobie ze złością, smutkiem czy innymi trudnymi emocjami? Koniecznie odwiedź nasze warsztaty! Dorota Zawadzka to wspaniały przewodnik po świecie emocji małego dziecka. A jak wyglądają te spotkania? Zobacz relację.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Internetowa szkoła rodzenia

Przygotowania do porodu