GRY
 
 

Czy wolno jeść czereśnie, karmiąc piersią?

Soczyste czereśnie kuszą wystawy straganów, a ty zastanawiasz się, czy możesz skusić się na kilka, bo karmisz piersią? Podpowiadamy, co robić.

Czy wolno jeść czereśnie karmiąc piersią?
fot. Fotolia
Czereśnie należą do owoców pestkowych. Jeśli spojrzymy na listę produktów, które może jeść karmiąca mama, znajdują się one w rubryce "dozwolone". Ale może warto bliżej przyjrzeć się, jaka jest prawda?

Jakie właściwości mają czereśnie?

Czereśnie są doskonałym źródłem witamin i mikroelementów. Zawierają witaminy: A, B i C, a także cenne minerały: potas, żelazo, wapń i cenny jod, którego w czereśniach jest trzy razy więcej niż w rybach morskich.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 3
Zobacz, jak karmić dziecko w pozycji spod pachy.

Czy czereśnie są zakazane w trakcie karmienia piersią?

Czereśnie podobnie jak morele, wiśnie, brzoskwinie i śliwki należą do owoców pestkowych. Są ciężkostrawne, dlatego jeśli są jedzone w dużych ilościach, mogą powodować kolki u niemowlęcia. Podobnie jak truskawki, warto je wprowadzać powoli do jadłospisu karmiącej mamy.
W przypadku każdych owoców zalecamy stosować umiar i zaczynać jedzenie od małych ilości, jednocześnie obserwując samopoczucie i wygląd skóry dziecka.

Ważne: Koniecznie sprawdzaj pochodzenie owoców, które jesz. Najbezpieczniejsze są oczywiście te z naszego ogródka, ale nie każda z nas ma do nich dostęp. Kupuj owoce w sezonie, bo wtedy masz pewność, że nie są sprowadzane zza granicy.

Czytaj też: Czy można jeść truskawki, karmiąc piersią
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!