Niepokojąca zmiana skórna na twarzy dziewczyny
fot. Fotolia

Gdzie zbadasz bezpłatnie znamiona? Nad morzem!

Jedziesz nad morze? Pamiętaj, że słońce niestety nie jest dla naszej skóry bezpieczne. W wakacje od 11-20 sierpnia w ramach specjalnej akcji edukacyjnej możesz przebadać za darmo znamiona skórne. Swoje i swoich dzieci. Naprawdę warto to zrobić.
Weronika Zagojska
Niepokojąca zmiana skórna na twarzy dziewczyny
fot. Fotolia
W wakacje od 11-20 sierpnia na plaży w Gdyni w Śródmieściu stanie specjalny czarny namiot Fundacji Rakoobrona, w którym będzie można przebadać znamiona pod kątem czerniaka. Namiot rozpoznacie po charakterystycznym hashtagu #RKBN. Ale to nie koniec! Po wakacjach też będzie można się przebadać! Punkt, w którym będzie można skonsultować z dermatologiem niepokojące pieprzyki i inne barwnikowe zmiany będzie się znajdował w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Starowiejskiej w Gdyni.

Czerniak to najgroźniejszy nowotwór skóry!

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów skóry. W Polsce rocznie choruje na niego ok. 3 tysiące osób. Jeśli korzystasz z solariów, opalasz się, skóra była już w przeszłości poparzona, wystawiasz skórę na słońce, a na dodatek nie zabezpieczasz jej odpowiednimi filtrami przeciwsłonecznymi i w twojej rodzinie były przypadki czerniaka, możesz być w grupie podwyższonego ryzyka. Specjaliści dermatolodzy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego czekają na wszystkich, którzy będą chcieli przebadać i skonsultować zmiany skórne pod kątem nowotworowym. Dla tych osób, u których zostaną wykryte niebezpieczne zmiany na skórze będą czekali również psychologowie. Punkt w gdyńskim Sanepidzie ma działać przez cały rok! Tu szybciej, niż u dermatologa pacjenci mają uzyskać konsultację.

Zobacz też: Czerniak - kto jest w grupie ryzyka, jak badać znamiona?
Redakcja poleca: Zdarzyło ci się przestraszyć w ciąży? Czy przez to dziecko będzie miało „myszkę”?
Przyszłe mamy często myślą, że jeśli przestraszą się w ciąży i dotkną jakiejś części ciała, dziecko będzie miało w tym miejscu znamię. To jednak tylko mit i stary przesąd ludowy, który nie ma żadnego naukowego uzasadnienia.

Akcja Fundacji Rakoobrona w Gdyni

Akcja badania znamion skórnych w Gdyni jest skierowana przede wszystkim do młodych ludzi, tak by edukować ich już jak najwcześniej – dlatego też Rakoobrona prężnie działa w mediach społecznościowych.

Więcej szczegółów o akcji znajdziecie na: facebookowym profilu Rakoobrony.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy