GRY
 
 

CZERWIEC w ,,Kamyku”

Czerwiec 2012r., Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” zaprasza dzieci na spotkania.

Miejski Ośrodek Kultury Kamyk
02.06.2012 godz. 11:00 / sobota /
Uroczyste zakończenie roku akademickiego PUD 2011/2012
 
Wykład ,,W japońskiej szkole”, podczas którego dzieci poznają jak różny jest system edukacji w Kraju Kwitnącej Wiśni, dowiedzą się również jak piszą mali Japończycy i czemu wakacje są dwa razy w roku.
Wykład wygłosi dr Aleksandra Barbasiewicz, japonistka, absolwentka UW i studiów podyplomowych w Zakładzie Krajów Pozaeuropejskich PAN. Stypendystka w Instytucie Stosunków Międzynarodowych University of Tsukuba w Japonii.
Po wykładzie koncert Zespołu Fasolki
,,Fasolki” – dziecięcy zespół wokalno-taneczny, który powstał dla potrzeb Telewizji Polskiej w 1983 roku, występując w programach: ,,Fasola”, ,,Tik –Tak”, a obecnie w programach TVP 1 ,, Jedynaczka” i ,,Budzik”.W repertuarze zespołu znajduje się ponad 200 utworów śpiewanych na żywo, co jest wyjątkiem wśród wykonawców dziecięcych. Zespół ,,Fasolki” działa i nagrywa po dziś dzień w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej  w Warszawie pod kierunkiem Ewy Chotomskiej, kierownikiem muzycznym Zespołu jest Krzysztof Marzec.
Ich twórczość cieszy się ogromną popularnością. Przez lata swej działalności Zespół dał kilka tysięcy koncertów na największych i najmniejszych scenach w kraju i za granicą. Odwiedził między innymi USA, Niemcy, Czechy, Słowację, Łotwę i Litwę, gdzie przyjmowany był z wielkim entuzjazmem.
W ramach PUD

03.06 godz. 12:00 / niedziela /
Poranek Teatralny dla Dzieci „Bajki Jeana de la Fontaine'a” w wykonaniu Teatru DRUGA STREFA
Spektakl zabierze widzów małych i tych dużych w ciekawą podróż przez różne techniki teatralne.
Opera, musical, teatr lalek wszystko to wzbudzi emocję u widzów. Aktorzy ożywią świat pełen barwnych postaci, sytuacji, które rozbawią, wzruszą i skłonią do przemyśleń. Bohaterami bajek są zwierzęta, będące alegoriami ludzkich cech, postaw, wartości, a morał kończący każdą bajkę pozwala zrozumieć przesłanie płynące z każdej opowieści. Wszystkie elementy spektaklu - scenografia, muzyka, oświetlenie, ale przede wszystkim aktorzy i widzowie - przeniosą się w inny wymiar.  
Spektakl trwa 80 min i przeznaczony jest dla dzieci od 7 lat.

Wstęp wolny!
 
23.06.2012 godz. 16:00  /sobota / OKCH
,,Żbikowskie Wianki”
Nawiązując do tradycji nocy sobótkowej serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert. W programie: ,,Strefa Dobrej Muzy” –  Anna Szałapak, Jacek Wójcicki, Edyta Geppert, Marek Grechuta oraz inne znane i lubiane piosenki w wykonaniu  Teatru MASKA  oraz Kabaretu ,,Po Przejściach”.  Po koncercie liczne niespodzianki !
Miejsce: OKCH, ul. 3 maja 124 Pruszków-Żbików
Wstęp wolny!
 
24.06.2012 godz. 16:00 /niedziela/
 „Rozśpiewani, Roztańczeni, Rozbawieni”
-podsumowanie dorobku artystycznego „Kamyka” oraz wernisaż prac uczestników zajęć plastycznych pod kierunkiem Ingridy Wycichowskiej i Justyny Mańkowskiej
 
02.07-27.07.2012 „Kamyk pod żaglami” półkolonie dla dzieci wg. autorskiego programu. Szczegóły na www.mok-kamyk.pl

Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”
www.mok-kamyk.pl


 
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj