GRY
 
 

Czerwony Kapturek w Teatrze im.H.Ch.Andersena w Lublinie

1,2.12.2012r., godz.17.00 Teatr im.H.Ch.Andersena w Lublinie zaprasza dzieci od 5 roku życia na premierę spektaklu Czerwony Kapturek.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Scenariusz , reżyseria, teksty piosenek : Jerzy Jan Połoński    
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Michał Kowalczyk
Choreografia: Urszula Pietrzak
Przygotowanie wokalne: Aleksandra Mikołajczyk
Asystent reżysera: Piotr Gajos

Każdy z nas kiedyś słyszał po raz pierwszy o tym, jak mała dziewczynka wybrała się sama do lasu, by odwiedzić chorą babcię… jak spotkała wilka i co stało się dalej…
Tak, to wieczna baśń braci Grimm –Czerwony Kapturek! Każdy zna tę baśń na pamięć…i choć wydawałoby się, że to temat wyświechtany, stary i nieaktualny, to wciąż opowiadamy tę historię swoim dzieciom, wnukom… i tak już przez ponad sto lat historia ta zdobywa wyobraźnie kolejnych pokoleń. Ale by wraz z upływem czasu podróż Kapturka była atrakcyjna, opowiadamy ją w różny sposób, zmieniając nieco tło, kostium, dopisując bohaterów. Czasem Kapturek potrafi  być słodki i kreskówkowy, ale bywa  też  mroczniejszy i z temperamentem. Czasem spotyka stado wilków ale równie często  stado różowych królików czy inne zabłąkane postacie z sąsiednich bajek. Teatr Andersena przygotował swoją wersję przygód dziewczynki w czerwonej czapeczce.  Lubelski Czerwony Kapturek to prawdziwy rozrabiaka, a do tego całkiem rozśpiewany, tupiący nogą kiedy trzeba ale też biorący nogi za pas - kiedy sprawy wymykają się spod kontroli.
Dla niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców, dla umęczonych rodziców i zamartwiających się dziadków i babci. Dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu.

Występują:
Czerwony Kapturek – Gabriela Jaskuła (koniecznie przez „u” zwykłe)
Mama – Bożena Dragun
Babcia – Ilona Zgiet
Stary Niedźwiedź – Piotr Gajos
Krasnoludki – Ilona Zgiet, Piotr Gajos, Konrad Biel
Dziewczynka z Zapałkami – Ilona Zgiet
Wilk – Bartosz Siwek
Baba Jaga – Bożena Dragun
Mucha Jan (strażnik lasu) – Konrad Biel

UWAGA! W niedzielę, 2 grudnia 2012, Mikołaj rozdaje prezenty.
To nasza coroczna propozycja dla rodziców (mamy cichą nadzieję, że maluchy nie dojrzą tej wiadomości): W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, mają Państwo możliwość skorzystania z usług naszego teatralnego Mikołaja. Wystarczy przyjść na spektakl to Teatru Andersena, a wcześniej przygotować paczki dla swoich pociech. Podpisane paczki prosimy przekazać w kasie teatru lub obsłudze widowni odwiedzając nas w niedzielę. Nasz Mikołaj, wręczy je dzieciakom tuż po spektaklu.

Tym razem, wyjątkowo, gramy aż trzy spektakle:
Godz. 12.00 – „Tymoteusz i psiuńcio” – spektakl dla maluchów (górna sala)
Godz. 14.00 – „Czerwony Kapturek” – świeżutki i premierowy, dla widzów od lat 5 (sala dolna)
Godz. 16.00 – „Czerwony Kapturek”

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena w cenie 20 zł (indywidualny) i 15zł (grupowy). Na spektakl premierowy - 25zł Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj