Częstochowa: bił kablem i kopał 9-letnie dziecko
fot. Adobe Stock

Częstochowa: bił kablem i kopał 9-letnie dziecko z niepełnosprawnością

Ojczym 9-latka jest oskarżony o znęcanie się nad chłopcem, który ze względu na swój wiek i niepełnosprawność nie mógł się bronić przed ciosami oprawcy. Zarzuty usłyszała również matka chłopca, która nie reagowała, gdy jej syn był bity i upokarzany.
Częstochowa: bił kablem i kopał 9-letnie dziecko
fot. Adobe Stock
W Częstochowie przypadkowi świadkowie nagrali telefonem przez okno filmik... jak w jednym z mieszkań mężczyzna znęca się nad dzieckiem.

Dramat nagrany przez okno

Nagranie trafiło w ręce policjantów. Widać na nim jak młody mężczyzna bije kablem i kopie po całym ciele kilkuletniego chłopca. Słychać wyzwiska i krzyki… Nie widać ani nie słychać żadnej reakcji matki dziecka, mimo że była wówczas w domu i wiedziała, co się dzieje.

Udokumentowany dramat wystarczył, by postawić zarzuty zarówno ojczymowi, jak i matce 9-latka.

To nie był pierwszy raz?

31-letni ojczym chłopca przyznał się, że przemocy wobec dziecka użył jedynie w dniu, w którym powstało nagranie. 9-latek twierdzi inaczej – powiedział, że ojciec bije go kablem i wyzywa już od 5 lat.

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad nieporadnym ze względu na niepełnosprawność i wiek pasierbem. Matce przedstawiono zarzut pomocnictwa do przestępstwa znęcania i narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

źródło: RMF 24

Zobacz także:
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy