GRY
 
 

Niemowlę je więcej niż powinno

Czy czteromiesięczne dziecko powinno jeść 12 razy na dobę? Co zrobić jeśli niemowlę jest ciągle głodne? Przeczytaj co zrobić jeśli Twoje dziecko pije mleko, wodę, słodkie herbatki i soczek, do tego je kaszki i papki warzywne, ale wciąż jest głodne. Nasz ekspert - dietetyk radzi.

Konsultacja: Małgorzata Strucińska, specjalista żywienia, dietetyk
zapytajnik1.jpg
Synek ma cztery miesiące i jest ciągle głodny. W ciągu dnia potrafi wypić 8–10 butelek mleka i 300 ml wody, tyle samo słodkiej herbatki lub soczku. Je też kaszki i papki warzywne, ale to nie zaspokaja jego apetytu. Co mam robić?! Anna

W przypadku synka potrzebna jest stała współpraca z lekarzem opiekującym się nim. Pozwoli to wykluczyć chorobę, a ścisła współpraca z Państwem umożliwi monitorowanie diety i prawidłowych przyrostów masy ciała. Na pewno chłopiec je za dużo, i za często. Z przedstawionej relacji wynika, że jest to nawet 12 razy na dobę! A do tego pije słodką herbatkę i soczki. Zgodnie z zaleceniami, dziecko w tym wieku powinno jeść nie więcej niż 6–7 razy w ciągu doby. Pomiędzy posiłkami proszę podawać tylko wodę przeznaczoną dla niemowląt.
Redakcja poleca: Rozszerzanie diety niemowlęcia zacznij od warzyw [WIDEO]
Chcesz, by twoje dziecko jadło warzywa? Zobacz, jak zaprogramować żywieniowo niemowlę. Opowiedzą eksperci: dr hab. n. med. Jan Mazela, pediatra oraz dr inż. Danuta Gajewska, dietetyk.
Małgorzata Strucińska
Konsultacja: Małgorzata Strucińska, specjalista żywienia, dietetyk

Pracuje w Zakładzie Żywienia oraz Poradni Gastrologicznej Instytutu Matki i Dziecka.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj