GRY
 
 

Czy brać na ręce?

Nocne karmienie to dobra pora na branie dziecka na ręce? Odpowiada psycholog.

Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

Synek często domaga się w nocy jedzenia. Czy musimy go brać na ręce, czy malec może leżeć w łóżeczku, gdy podajemy mu butelkę?
Tadeusz
Lepiej wziąć maluszka na kolana i tak go ułożyć na rękach, aby główkę miał wyżej niż resztę ciała (pozycja półsiedząca). Taka pozycja ułatwi mu prawidłowe ssanie, zapobiegnie zachłyśnięciu i sprawi, że malec poczuje się bezpiecznie. Bo karmienie to nie tylko zaspokajanie głodu, to czas na budowanie więzi z dzieckiem.

Trzymając szkraba w ramionach, można też upewnić się, że czuje się on dobrze. A po jedzeniu warto go przytrzymać w pozycji pionowej. Gdy maluszkowi się odbije, to znak, że powietrze, które zassał w czasie karmienia, uwolniło się.
Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 3. Karmienie piersią [WIDEO]
Karmienie piersią lub butelką, ale zawsze z czułością i miłością - to 3. zasada (filar) nurtu rodzicielstwa bliskości. Agnieszka Stein, psycholożka, ekspertka RB, opowiada, co jest ważne w relacji mamy i dziecka podczas karmienia malucha według tej metody wychowywania dzieci.
Bożena Cieślak-Osik
Konsultacja: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

Pracuje w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek oceniających niemowlęta według skali Brazeltona.

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj