poród zdjęcia
fot. Lisa Robinson Ward

Czy byłabyś w stanie robić zdjęcia... w czasie własnego porodu?

Niektóre mamy potrafią wznieść się ponad ból, strach, zmęczenie. Czy to jest właściwy moment? Zobacz niezwykłe zdjęcia!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
poród zdjęcia
fot. Lisa Robinson Ward
Lisa Robinson Ward jest fotografką, specjalizującą się zwłaszcza w uroczystościach ślubnych. Gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, wpadła na niezwykły pomysł. Postanowiła udokumentować narodziny własnego dziecka!

Wyjątkowy prezent

Lisa miała już 9-letniego syna, gdy po kilku latach starań i dwóch poronieniach, okazało się, że spodziewa się córeczki. Było to dla niej niezwykle radosna nowina i chciała ją uczcić. Postanowiła stworzyć dla dziecka niezwykły album z dnia porodu.


fot. Lisa Robinson Ward
- Nie wiedziałam, czy dam radę. Ale udało się. Skoncentrowanie się na fotografowaniu pozwoliło mi wyciszyć się, skupić się na zadaniu i zapomnieć o bólu. 


fot. Lisa Robinson Ward
- Wody odeszły mi o 3 rano – wspomina Lisa. Zabraliśmy torby i pojechaliśmy do szpitala. W czasie skurczy tak się trzęsłam, że byłam pewna, że nie utrzymam aparatu w dłoniach. Potem było trochę lepiej. Zapytałam lekarzy, czy zgodzą się na zdjęcia i choć byli zaskoczeni, wyrazili aprobatę. 
Miałam wątpliwości, czy jeśli będę  robić zdjęcia nie poczuję się tak, jakbym była gdzie indziej, jakby ta sprawa nie dotyczyła mnie. Tak się nie stało. Gdy dziecko przyszło na świat, oddałam aparat w ręce mojej mamy, która zrobiła mi pierwsze zdjęcie z moją córką Anorą.


fot. Lisa Robinson Ward
Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić siebie w takiej roli? Czy miałybyście siłę w czasie porodu robić zdjęcia? A może ktoś Ci robił takie fotografie?

Zobacz także: Film, po którym inaczej spojrzysz na poród.
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy