dziecko  lek
fot. Fotolia

Czy Ci rodzice naprawdę zwariowali? Co to za pomysł!

Można zrozumieć, że rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Ale żądania, by dzieciom podawać hormon wzrostu dla lepszej prezencji, są absurdalne!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
dziecko  lek
fot. Fotolia
Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko było mądre, ładne i dobrze wykształcone. By odnalazło się w dorosłym życiu, znalazło świetną pracę, dobrze płatną, było podziwiane i szczęśliwe. Ci rodzice potrafią zrobić naprawdę wiele by wspomóc dziecko i zapewnić mu jak najlepszy start w życiu. Kiedy jednak miłość do potomstwa przeradza się w obsesję i manipulowanie zdrowiem najmłodszych, robi się to po prostu chore!

Tylko wysocy odnoszą sukcesy?

Według badań wykonanych przez Odense University Hospital  i Kopenhagi Rigshospitale, coraz więcej zamożnych duńskich rodziców zwraca się do lekarzy o pomoc w nietypowej sprawie. Twierdzą oni, że ich dzieci rosną zbyt wolno w stosunku do rówieśników, co na pewno skomplikuje ich dorosłe życie. Osoby niższego wzrostu są według nich dyskryminowane i mają większe problemy w znalezieniu pracy  na wysokim stanowisku. 

Przeczytaj: Czy moje dziecko będzie wysokie, czy niskie?

Według najnowszych doniesień, coś co kiedyś  było sporadyczną zachcianką, dziś staje się normą. Prośby o podanie dzieciom hormonu wzrostu wzrosły w ostatnich 15 latach aż 4- krotnie! Lekarze starają się studzić zapędy rodziców, choć oczywiście zdarza się, że dziecko rzeczywiście wymaga podania wspomagającej dawki. Dzieje się tak jednak w przypadkach uzasadnionych medycznie!
Redakcja poleca: Czy da się przewidzieć wzrost dziecka?
Czy ostateczny wzrost dziecka zależy tylko od genów? A jeśli nie, to od czego jeszcze? Wyjaśnia prof. Ewa Bartnik, genetyk.

Lek dostępny bez recepty!

Ogromnym problemem stał się jednak fakt, że hormony wzrostu pojawiły się w sprzedaży w sklepach internetowych i rodzice, niestety często sami decydują się podawać dziecku specyfiki, bez żadnej konsultacji z lekarzem! Takie manipulowanie zdrowiem dziecka, powinno być surowo karane!

źródło: rp.pl 

Zobacz także: Czy da się przewidzieć wzrost dziecka?- zobacz film!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy