GRY
 
 

Czy huśtawka-skoczek jest bezpieczna?

zapytajnik3.jpg
Moja dziesięciomiesięczna córeczka ogromnie cieszy się, gdy wsadzę ją na chwilę do huśtawki-skoczka. Czy przebywanie w takiej huśtawce może być szkodliwe?

Huśtawka-skoczek jest w moim mniemaniu wspaniałym wynalazkiem, gdyż służy zabawie oraz przysparza niemowlętom i małym dzieciom wiele radości. W drugim półroczu życia, gdy maluch potrafi już samodzielnie siedzieć bez podparcia, można umieścić go na chwilę w huśtawce-skoczku. Po ukończeniu przez dziecko szóstego miesiąca życia jego kręgosłup jest już wystarczająco stabilny, a zarazem elastyczny, by znieść „podskoki”. Przypomina mi się humorystyczna sytuacja, gdy zmęczony skakaniem w huśtawce maluszek po prostu usnął w niej ze zwieszoną na bok główką. Przypominał śpiącego spadochroniarza.
Oczywiście dziecko nie powinno przebywać w takiej huśtawce zbyt długo. Nie widzę jednak nic niewłaściwego w umiarkowanym korzystaniu z tego urządzenia.


Odpowiada: dr Andrzej Malinowski, pediatra.
Redakcja poleca: Jakie leki na gorączkę u dziecka: radzi ekspert – film
Kiedy u dziecka trzeba obniżać gorączkę, lepszy będzie paracetamol czy ibuprofen? Dlaczego bardziej skuteczne są leki w syropie niż w czopku: wyjaśnia prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj