GRY
 
 

Czy jesteś mamą "szszsz..."? Zobacz film, a dowiesz się co to znaczy ;-)

Dziecko zasypia, wychodzisz z pokoju na paluszkach, a wtedy wszyscy wokół jak na złość są głośno. Co robią mamy?

zabawny film mama ucisza męża
fot. screen z scarymommy.com
Myślę, że ten temat jest znany większości mam. Gdy utulimy do snu nasze maleństwa, co czasem niestety zajmuje niektórym nie kilka minut, a kilkadziesiąt, to marzymy by dziecko pospało jak najdłużej. Zwłaszcza jak jest chore, albo ma kolki. Na paluszkach opuszczamy jego pokój i wtedy zaczyna się: dzwoni telefon do męża, sąsiad zaczyna remont, sąsiadka krzyczy coś z okna do wnuczki na placu zabaw, a dziecko... dziecko zaczyna płakać!

Co robimy? Podchodzimy do "intruza" i kładąc palec na ustach, robimy magiczne "szszsz", co tłumacząc na język polski, brzmi: "Błagam, właśnie położyłam spać dziecko, bądź ciszej". Niektórzy nie lubią mam "uciszanek", robią sobie z nich żarty i nie rozumieją powodów ich złości. Takie mamy najczęściej słyszą: Przestań! Nie możesz wychować dziecka w ciszy! Niedługo będzie się bać szelestu wiatru!

Coś w tym jest, dziecko nie powinno być izolowane od odgłosów dnia codziennego. Nie może żyć w ciszy i sterylności. To wszystko pięknie brzmi, tyle że czasem ma się nijak do rzeczywistości. Bo kiedy mama musi chwilę odpocząć, albo zrobić obiad w czasie drzemki dziecka, to będzie robić "szszsz..." bez względu na to, czy to się będzie komuś podobać, czy nie ;-)

A Tobie zdarza się również uciszać innych, gdy Twoje dziecko zaśnie? Nam tak ;-)
Redakcja poleca: Jak szybko uspokoić i uśpić niemowlę? film
Przewinęłaś, nakarmiłaś, a dziecko wciąż płacze? Poznaj 5 praktycznych sposobów na uspokojenie maluszka polecanych przez lekarzy i położne. Sprawdź, czy i u was zadziałają.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami