GRY
 
 

Czy każdy dzień musi wyglądać tak samo? Czas na zmiany!

Pielęgnujesz, karmisz, idziesz na spacer. Chciałabyś zrobić coś jeszcze, ale codzienność zajmuje tyle czasu... W tym roku może być inaczej!

W tym roku koniecznie musisz znaleźć czas na zwariowane zabawy, słodkie nicnierobienie lub zwyczajne rodzinne wygłupy. Bo czy czysta buzia i mądra główka dadzą tyle szczęścia, ile figle, zabawy i psoty? Dzięki nim dziecko przekona się, że życie jest wspaniałe. Są na to proste sposoby, które zwykle zostają tylko w sferze planów. Podsuwamy 12 pomysłów na 12 miesięcy.

1. Ognisko na śniegu
Ma zupełnie inny klimat niż np. palone jesienią. I jak przyjemnie się przy nim ogrzać, kiedy wokół śnieg aż trzeszczy od mrozu. Oczywiście pieczenie kiełbasek i ziemniaków jak najbardziej trzeba wziąć pod uwagę. Nawet jeśli nie jest to menu dla malucha, ochoczo pomoże tacie w trzymaniu kiełbaski tuż nad ogniskiem. A wcześniej może uda się zorganizować amatorski kulig, podczas spaceru do lasu z zaprzyjaźnioną rodziną (tatusiowie ciągną dzieci i mamy na sankach). A może i profesjonalny z konnym zaprzęgiem (samochód buchający spalinami prosto w twarze dzieci nie wchodzi w grę).

2. Taniec z gwiazdą
Już z maluszkiem przy piersi możesz zapisać się np. na kurs salsy. Idź z dzieckiem w nosidełku na zajęcia tańca solowego. Proste kroki, łagodne kołysanie bioder, których uczą na pierwszym stopniu wtajemniczenia na pewno mu się spodobają. Bliski kontakt z mamą to przecież wielka frajda. A ty tańcząc, odprężysz się i rozruszasz ciało. Uwaga: noś maluszka w nosidełku, kiedy umie już sztywno trzymać główkę.

3. Wagary
Zaplanuj je, nawet gdy siedzisz z dzieckiem w domu, a zawodowo pracuje tylko twój mąż. Wolny dzień w środku tygodnia raz na jakiś czas to jak wygrana w totolotka. Zamiast wysyłać kupon, wystarczy poprosić o jednodniowy urlop, zapomnieć o obowiązkach. Nie musicie robić nic nadzwyczajnego. Czasem jest potrzebne delektowanie się chwilą. Maluch będzie szczęśliwy, gdy po domu kręci się dwoje wyluzowanych, wyrwanych na moment z powszednich rygorów ludzi, którzy mają dla niego czas. Duuużo czasu...

4. Mama na rolkach
To jest możliwe nawet podczas spaceru z dzieckiem. Maluch będzie miał niezłą zabawę, kiedy zobaczy mamę w ochraniaczach i kasku (trzeba stawiać na bezpieczeństwo) pchającą jego wózek. Idealny do rolkowych spacerów jest trójkołowy wózek, polecany też do joggingu. A jeśli dziecko jeździ już na rowerku, zamiast wodzić za nim okiem z parkowej ławki, możesz śmigać na rolkach tuż obok niego. Maluch będzie dumny z takiej mamy. A ty przy okazji masz szansę zrobić coś dla swojej figury. Przez pół godziny spalisz 200 kcal.

5. Mokry spacer
Dobrze wiesz, że deszczowy dzień to nie powód, by siedzieć w domu, zwłaszcza gdy na dworze jest ciepło. Denerwuje cię, że maluch wraca kompletnie przemoczony, bo musi zaliczyć każdą kałużę? Spróbuj podzielić jego pasję. Zaproś również męża do takiej zabawy. Kalosze stały się ostatnio bardzo modne, łatwo kupić takie, które chętnie założysz na nogi. Przed wyjściem koniecznie ustal jednak zasady, by następnym razem, gdy będzie mokro, udało się bez chlapania dotrzeć np. do sklepu.

6. Kinder party
Gdy do dziecka przychodzą dorośli członkowie rodziny (dziadkowie,  wujostwo) na urodziny lub z okazji Dnia Dziecka, zaplanuj imprezę z dala od stołu. Robiąc z maluchem zaproszenia, poproście, by goście przyszli przebrani, choćby symbolicznie, nawet dostojna babcia dla ukochanego wnusia założy np. kapelusz z piórkiem. Dla „niezdyscyplinowanych” przygotuj coś do przebrania na miejscu (np. papierowe czapeczki). Przygotuj z maluchem występ dla gości, nauczcie się piosenki, tańca lub zróbcie teatrzyk (wcześniej przez kilka dni odbywać się będą próby – to podnosi rangę uroczystości). Zaangażowanie taty jak najbardziej wskazane. Zaplanuj wspólne czytanie wierszy z podziałem na role (przygotuj dla gości kopie tekstu z zaznaczonymi kwestiami), np. „Na straganie” Brzechwy, „Lokomotywę” Tuwima. Potem zaproś wszystkich do tańca. No i każdy powinien pobawić się z dzieckiem przyniesionymi dla niego prezentami.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!