GRY
 
 

Czy kiedykolwiek wyobrażałaś sobie co robią mamy, by przetrwać dzień?

Cały dzień sprzątania, gotowania, prania, prasowania i pomagania rodzinie. A kiedy nadchodzi noc, zaczynamy śnić o... Zobacz zabawny teledysk!

fot. Fotolia
Której z mam nie zdarzyło się marzyć czy to we śnie, czy na jawie? Nie musiały to być jakieś nierealne fantazje, ot zwyczajne...Wypicie kubka kawy w ciszy, zakupy bez biegania po sklepie, wyjście na kieliszek wina z koleżankami. Takie naprawdę zwykłe marzenia matek.

Danielle Murray wraz z mężem Jonem, postanowili zrealizować teledysk ˗ parodię piosenki "Wildest dreams" popularnej piosenkarki Taylor Swift.Tekst piosenki w oryginale, nawiązujący do najdzikszych marzeń z podtekstem erotycznym, tu zastąpiony został czymś innym! Danielle miała zupełnie inne "dzikie marzenia" na myśli :-)

"Kiedy kładę się spać, zaczynam śnić"

O tym, jak nakładam piękną sukienkę i idę w miasto. [...]
O tym, że kąpię się kiedy chcę, mam czas na ułożenie włosów,
oglądam program w telewizji, który sama wybrałam,
jestem sama w łazience, (bez asysty dzieci!)
wychodzę z domu kiedy chcę, widzę innych dorosłych,
nie muszę krzyczeć do słuchawki telefonu, bo słychać mnie dobrze (nie ma kłótni i płaczu w tle)
a mój mąż budzi mnie pocałunkiem.


Znasz to skądś? Rozpoznajesz w tych słowach własne marzenia? Na pewno wiele młodych matek śni w czasie opieki nad dziećmi o takich najprostszych sprawach, być może niezrozumiałych dla innych. Czasem spokojne zjedzenie śniadania, staje się marzeniem trudnym do zrealizowania.

Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Nie przestawajcie marzyć!

Piosenka, która w zamyśle miała być śmieszną historią, opowiedzianą przez mamę trojga dzieci, ma też drugie dno. Prowokujące do przemyśleń, a może nawet trochę pouczające. Wiemy bowiem, że dzieci kiedyś od nas odejdą, wyprowadzą się i założą własne rodziny. Wtedy - te wspomnienia trudnych chwil macierzyństwa, mogą okazać się lepsze od tych, gdy pozostałyśmy same w pustym domu. Warto więc pomyśleć o tym w ten sposób: cieszmy się chwilą, gdy dzieci są małe, a te wszystkie rzeczy o których marzymy, zrobimy, gdy w końcu się od nas wyprowadzą :-)Kiedy więc odwieziesz starsze dzieci do szkoły, a z młodszymi zdążyć już posprzątać, ugotować, poprasować i pobawić się... pozwól sobie na marzenia! "To ważne, by wziąć oddech" - przypomina Danielle.

A Ty, o czym marzysz kiedy jesteś naprawdę zmęczona? Co dopisałabyś do tej listy życzeń?

Przeczytaj także: Apel zmęczonej matki do męża. Nie oczekuję wiele.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj