GRY
 
 

Wyznanie chorej mamy: "Jutro będę dobra. Dziś mam to gdzieś!"

Gdy mama jest chora... No właśnie. Czy mama ma prawo chorować?

Czy mama może być chora?
fot. Fotolia
Mówi się, że mamy nie mogą chorować – dziecko nie da L4 chorej mamie, która potrzebuje odpoczynku i spokoju. Melissa jest mamą trzech dziewczynek i powiedziała "dość". Kiedy mama jest chora, może przestać być "dobrą mamą" i ma prawo myśleć o sobie!

"Jutro będę dobrą mamą. Dziś mam to gdzieś"

"Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że dziś nie będziesz dobrą mamą, że zostawisz to na jutro? Właśnie taka myśl krąży po mojej głowie. To dlatego, że jestem chora. Od 24 godzin mam gorączkę. Mam głos jak postać z Alvina i wiewiórek. Wczoraj cały dzień spędziłam na kanapie, od południa do północy, próbując spać. W tle leciały jakieś filmy dozwolone od 13 roku życia. Żadna z moich córek nie ma 13 lat.

Wiem, że słyszały słowa, których nie powinny słyszeć. Ale wczoraj, tak jak dziś, mam to gdzieś. Przez sen wymamrotałam im, że nie mogą nikogo nazywać idiotą ani kretynem. Teraz dziewczynki grają w jakieś gry na tabletach. Prawdopodobnie ich mózgi się rozpłyną od czasu spędzonego przed ekranem w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jestem zbyt zmęczona i zbyt chora, żeby się o to martwić, chociaż normalnie w kwestii czasu spędzonego przed telewizorem walczę bardziej niż lwica. Staram się kontrolować każdy aspekt ich życia, od tego, co jedzą, do tego, co noszą. Wszystko po to, żeby być jak najlepszą mamą. Cóż, moje dzieci noszą teraz t-shirty mojego męża. Zębów chyba też nie myły od jakiegoś czasu. No trudno. Teraz mam to gdzieś. [...]

Jutro będę dobrą mamą. Dziś idę na plażę. Nie ma za co, dzieci".

Zgadzacie się z Melissą, że mama ma prawo chorować i kiedy źle się czuje, może na chwilę przestać być "dobrą mamą"? Czy kiedy jesteście chore, wasi partnerzy wam pomagają? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Apel zmęczonej mamy: "Nie oczekuję wiele. Doceń mnie!"

źródło: babycenter.com
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.
Doładuj
Przeładuj