Czy od października zamykają szkoły?
fot. Adobe Stock

Czy od października zamykają szkoły? Coraz więcej placówek jest już na NAUCZANIU ZDALNYM!

Choć od rozpoczęcia roku minęło zaledwie kilka dni – pierwsze szkoły już zdążyły przejść na tryb nauki zdalnej. Co będzie dalej? Czy czeka nas to samo, co w tamtym roku?
Joanna  Biegaj
Czy od października zamykają szkoły?
fot. Adobe Stock
Dzieci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wróciły do szkolnych ławek. Po miesiącach nauki zdalnej w poprzednim roku szkolnym z pewnością jest to dla nich dużą radością, ale także wyzwaniem. Czy niebawem uczniowie będą jednak zmuszeni, by uczyć się online? Rząd twierdzi, że absolutnie nie ma takiej opcji, jednak w szybkim tempie przybywa placówek, które przechodzą na nauczanie zdalne. 

Czy od października zamykają szkoły?

Jakie jest stanowisko rządu na temat wprowadzenia nauki zdalnej? Politycy uspokajają, mówiąc, że na razie nie ma w planach lockdownu i decyzji o zamykaniu szkół. Minister Przemysław Czarnek zapewniał ostatnio, że nauka zdalna oraz nauka w systemie hybrydowym nie wchodzi w grę. Podtrzymał on zdanie prezydenta Dudy.
 

„Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze” – powiedział prezydent po spotkaniu Rady Gabinetowej.

Teoria teorią, jednak w praktyce widać, że dzieje się to samo, co rok temu po otwarciu szkół. Kolejne placówki informują o przypadkach COVID-19 i wprowadzają naukę zdalną. Nie pomaga także widmo czwartej fali koronawirusa, o której mówią eksperci. Zamykanie coraz większej liczby placówek w ciągu zaledwie kilku dni pozwala sądzić, że istnieje ryzyko zamknięcia szkół od października, choć rządzący twierdzą zupełnie co innego.

Zamykają się kolejne placówki

Na zdalne nauczanie przeszli już uczniowie poszczególnych klas w Poznaniu, Grudziądzu, Radomiu. Kolejne placówki również przechodzą na tryb nauki zdalnej. W Warszawie opuścić szkolne mury musieli: ósmoklasiści z podstawówki na Ursynowie, trzecioklasiści z liceum w Wawrze i pierwszoklasiści z Technikum Mechatroniczne przy Wiśniowej. COVID-19 potwierdzono także w pięciu szkołach na Wielkopolsce (w Poznaniu oraz powiatach: śremskim i międzychodzkim). Tam także poszczególne klasy i oddziały szkolne aktualnie uczą się online.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy