29. Finał WOŚP
fot. Instagram/fundacjawosp

Czarne chmury nad 29. Finałem WOŚP przez Narodową Kwarantannę, Owsiak apeluje o wyrozumiałość

W wyniku ogłoszenia narodowej kwarantanny, pod znakiem zapytania stanęła organizacja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak wydał oświadczenie i zaapelował o cierpliwość.
Aleksandra Zaborowska
29. Finał WOŚP
fot. Instagram/fundacjawosp
29. Finał WOŚP miał początkowo odbyć się 10 stycznia, jednak z racji na nowe obostrzenia Jurek Owsiak był zmuszony przesunąć finał aż o 3 tygodnie – na ostatnią niedzielę stycznia.

Finał WOŚP przesunięty

W komentarzu do zmiany daty Jurek Owsiak podzielił się historią o innym wyzwaniu,  z którym stanęło się kiedyś zmierzyć Polakom. Zaapelował jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość.

„Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań” – powiedział Owsiak.
 

Szef WOŚP dodał także, że rozumie nowe obostrzenia i zgadza się z nimi.

„Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to” – zaapelował do fanów.
Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Obecnie fundacja zgromadziła już ok. 1,1 mln zł, a głównym celem tegorocznej zbiórki jest kupno sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy.
W Edipresse, jak co roku, działa sztab WOŚP. Już teraz możesz wesprzeć Orkiestrę, przekazując datek do naszej e-puszki!

Źródło: Instagram, NaTemat

Zobacz też:
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy