fot. Fotolia

Czy oddałabyś serce swojego dziecka innej osobie? Zobaczcie jak niesamowita jest pomoc innym!

Gdy umiera ktoś bliski, ciężko jest nam się z tym pogodzić. Warto jednak w tych tragicznych chwilach podjąć decyzję o ratowaniu  życia innym. W zamian możemy otrzymać to, co Lisa Swanson. Naprawdę warto!
fot. Fotolia
Śmierć bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem. Można jednak sprawić, by te niezwykle smutne chwile stały się szczęśliwe, dla kogoś naprawdę tego potrzebującego. 

"Brzmi jakby należało do niego"

W Omaha w Nebrasce doszło do niezwykłego spotkania. Matka zmarłego 18-latka, Lisa Swanson, spotkała się z biorcą jego serca. Emeryt Terry Hooper, pojawił się w klinice w koszulce ze zdjęciem zmarłego chłopca. – Nie ma dnia, bym o nim nie myślał – ze wzruszeniem przyznał mężczyzna.

W czasie spotkania Terry’emu podłączono urządzenie monitorujące pracę serca. Wtedy matka zmarłego przedwcześnie syna, usłyszała głośno i wyraźnie bicie jego serca. Poruszona kobieta powiedziała: Brzmi zdecydowanie jakby należało do mojego syna. Po chwili dodała – Jestem jednocześnie smutna, bo mojego dziecka już nie ma, ale i szczęśliwa, ponieważ mógł pomóc Terry’emu.

 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Niezwykły prezent

Lisa Swanson była ogromnie wzruszona, kiedy biorca  podarował jej ... białego misia ze skrzydłami. Dzięki nowej technologii w pluszaku udało się zamontować głośnik, który odtwarzał nagranie bicia serca jej zmarłego syna. – Mogę teraz słuchać bicia serca mojego dziecka każdej nocy. Dziękuję –powiedziała niezwykle wzruszona kobieta.

Podejmowanie decyzji po śmierci bliskiej osoby odnośnie jego organów, jest niezwykle delikatną sprawą. Warto zawczasu rozmawiać z osobami dorosłymi o ich woli na wypadek śmierci.  Z dziećmi jednak nie przeprowadzimy takich rozmów, więc musimy tę niezwykle trudną decyzję podjąć po głębokim przemyśleniu i wspólnej rozmowie z ojcem dziecka. Dobrze jest mieć wyrobione zdanie na ten temat zawczasu, gdyż w chwili rozpaczy, nasz umysł nie jest w stanie podjąć racjonalnej decyzji.

Czy Ty oddałabyś serce swojego dziecka innej osobie?

Zapoznaj się także: Usłyszała bicie serca zmarłego synka 3 lata po jego śmierci.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy