badanie naukowe UJ i PAN: stres kobiety w ciąży a koronawirus
fot. Adobe Stock

Czy pandemia wpływa na to, jak się czujesz w ciąży? Powiedz o tym naukowcom z UJ i PAN [ANKIETA]

Jesteś w ciąży? Wypełnij ankietę i opowiedz naukowcom z UJ i PAN, jak pandemia COVID-19 wpływa na twoje samopoczucie.
Karolina Stępniewska
badanie naukowe UJ i PAN: stres kobiety w ciąży a koronawirus
fot. Adobe Stock
Jeśli jesteś w ciąży, gorąco zachęcamy cię do wzięcia udziału w badaniu naukowym UJ i PAN. Zajmie ci to 15 minut, a korzyści dla nauki i innych ciężarnych będą bezcenne!
Uniwersytet Jagielloński i Polska Akademia Nauk serdecznie zapraszają wszystkie kobiety w ciąży do wypełnienia anonimowej ankiety, która pomoże zbadać, w jaki sposób pandemia COVID 19 wpływa na zdrowie, nastrój i samopoczucie w czasie ciąży. Kierownikiem badania jest dr hab. Anna Ziomkiewicz-Wichary, adiunkt w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czy ograniczony dostęp do usług medycznych spowodowany pandemią wpływa na twoje samopoczucie w ciąży? Czy (i jak bardzo) stresują cię obowiązujące restrykcje i konieczność zachowywania dystansu społecznego? Twoje odpowiedzi pomogą naukowcom określić poziom odczuwanego stresu, lęku i depresji przez kobiety w ciąży w związku z panującą pandemią. 
Poświęć 15 minut i weź udział w badaniu naukowym!
Link do ankiety

Uczestnictwo w badaniu ma charakter całkowicie anonimowy. Dane zebrane w ramach tego badania będą wykorzystane jedynie do celów badawczych i nie będą przekazywane żadnym instytucjom lub firmom w celach marketingowych. 

Dlaczego to badanie jest ważne?

W ciąży poziom kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu, wzrasta kilkakrotnie. Jeśli przyszła mam czymś się martwi lub denerwuje, poziom ten jest jeszcze wyższy. Może to skutkować wzrostem poziomu kortyzolu u dziecka, po porodzie wpływając długotrwale na wiele płaszczyzn jego życia. 

Pandemia koronawirusa może wzmagać odczuwany lęk i stres, dlatego tak ważne jest zbadanie, jak duży jest wpływ zagrożenia COVID-19 na samopoczucie kobiety w ciąży. Dzięki temu naukowcy będą mogli opracować odpowiednie narzędzia, które pomogą przyszłym mamom redukować odczuwany stres.
Poświęć 15 minut i weź udział w badaniu naukowym!
Link do ankiety
Redakcja poleca: Polsce grozi epidemia odry! Dlaczego należy bać się choroby?
Zdaniem WHO Polska balansuje na granicy epidemii. Dlaczego najbardziej narażone na zarażenie wirusem są niemowlęta? Czy choroba jest naprawdę groźna?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy