GRY

Czy w ciąży można leczyć się syropem z cebuli?

Syrop z cebuli to jeden z najpopularniejszych domowych leków na przeziębienie i kaszel. Czy kobiety w ciąży też mogą się nim leczyć, bez obawy, że zaszkodzą dziecku?

Syrop z cebuli w ciąży
Nie wszystkie domowe sposoby leczenia są odpowiednie dla kobiety w ciąży. Dlaczego? Dlatego, że nie wiemy, w jaki sposób mogą wpływać na rosnące w twoim brzuchu dziecko. Z tego względu przyszłym mamom poleca się tylko niektóre leki naturalne. Skąd wiemy, że nie zaszkodzą dziecku? Bo ich składniki zostały przebadane. Za lek bezpieczny dla kobiet w ciąży uznaje się syrop z cebuli. Jego zażywanie rekomendują nawet ginekolodzy.

Syrop z cebuli na kaszel w ciąży

Syrop z cebuli to dobry domowy lek na przeziębienie. Nie tylko łagodzi objawy suchego kaszlu, ale również przyspiesza wychodzenie z infekcji. Przyrządzamy go z dwóch bezpiecznych dla przyszłej mamy produktów: 
  • cebuli (może być biała lub czerwona) – składniki w niej zawarte mają niezwykle dobroczynne działanie dla zdrowia, wspierają odporność i pomagają organizmowi w walce z wirusami i bakteriami. Co bardzo ważne – nie wpływają niekorzystnie na płód
  • miodu – w niektórych przepisach na syrop z cebuli wymienia się cukier. Miód jest jego zdrowszym odpowiednikiem.
Redakcja poleca: Jak leczyć przeziębienie w ciąży - film
Jakie leki możesz stosować na własną rękę, gdy w ciąży zacznie dokuczać ci katar, kaszel i podwyższona temperatura?

Przepis na syrop z cebuli dla kobiety w ciąży

Syrop z cebuli ma wiele wariantów. Niektórzy dodają do niego imbir, inni cytrynę lub zioła. Z imbiru lepiej zrezygnować w pierwszym trymestrze ciąży. Ostrożnie również należy podchodzić do ziół, ponieważ nie wszystkie poleca się przyszłym mamom. Bez obaw natomiast można dodać czosnek, który jest naturalnym antybiotykiem. Syrop z cebuli i czosnku ma jeszcze silniejsze działanie lecznicze.

Klasyczny syrop z cebuli

Cebule (2 szt.) pokrój drobno i układaj w szklanym słoju warstwami, polewając miodem. Słoik zakręć i zostaw na noc. Gotowy syrop możesz przechowywać w lodówce przez 2 tygodnie. Jak często można go pić? Zwykle zaleca się dawkowanie – 3 razy dziennie po łyżce stołowej. Jeśli po 2–3 dniach domowego leczenia objawy nie mijają lub zaczynają narastać, powinnaś iść do lekarza, aby cię zbadał. Przeziębienie w ciąży nie należy lekceważyć. Teraz troszczysz się nie tylko o siebie – twoje samopoczucie wpływa też na to, jak czuje się twoje dziecko.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Internetowa szkoła rodzenia

Jesienne infekcje