GRY
 
 

Czy takie zalecenie jest dobre dla dzieci i ich rodziców?

Gdybyście zobaczyły taką kartkę na drzwiach szkoły, zastosowałybyście się do niej?

fot. Fotolia
Szkoła ma uczyć i wychowywać, czasem nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Często słyszy się o niezbyt mądrych pedagogach, błędnych decyzjach, czy nieodpowiedzialnych zaleceniach.

Zdjęcie kartki z prośbą do rodziców w jednej ze szkół (niestety nie w Polsce,a szkoda), zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Dawno nie słyszeliśmy niczego tak mądrego. "Drodzy rodzice, jeżeli przyprowadziliście swoje dziecko do szkoły i okazało się, że zapomniało zabrać z domu kanapek, pracy domowej, książki, czy czegokolwiek innego, prosimy, zostawcie dziecko i opuśćcie budynek. 
Wasze dziecko będzie musiało samo poradzić sobie z tym problemem, bez waszej pomocy i obecności."


Od razu po opublikowaniu tej informacji rozpoczęła się wojna w internecie. Niektórzy rodzice twierdzili, że to zbyt trudne dla dzieci, okrutne i niesprawiedliwe, że nie mogą w kryzysowej chwili liczyć na pomoc opiekunów. Wykazało to, że to rodzice przede wszystkim mają problem, by pozostawić dzieci i nie pomóc im "na szybko" rozwiązać problem.

Ta praca domowa rozśmieszyła wszystkich z wyjątkiem kobiet.

Inni z kolei gratulowali pomysłu i uznali, że to doskonała lekcja samodzielności dla dzieci.Lekcja pokory, odpowiedzialności i świetny trening pamięci, by nie zapominać zabrać do szkoły potrzebnych rzeczy. Wiele dzieci polega na rodzicach, którzy przygotowują dla nich wszystko i pakują im plecaki.  Nie muszą się martwić o nic, obciążając swoimi obowiązkami opiekunów, co w rezultacie nie jest dobre dla nikogo. Rodzice i tak cierpią na nadmiar zajęć, a dzieci nie uczą się brania odpowiedzialności za swoje czyny, oraz sumienności w wykonywaniu zadań.

Chciałybyście, żeby w szkołach Waszych dzieci panowały takie zasady? Uważacie, że byłyby dobre dla Waszych dzieci?
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj