fot. screen z youtube

Czy twoje dziecko wpuści nieznajomego do domu?

Myślisz, że twoje dziecko jest bezpieczne w domu? Ten eksperyment powinien dać ci dużo do myślenia.
Małgorzata Malinowska
fot. screen z youtube
Nieważne, jak ostrzegalibyśmy nasze dzieci przed nieufaniem obcym, nigdy nie mamy pewności, jak zareaguje dziecko w pewnych sytuacjach.
Ostatnio pisaliśmy o szokującym eksperymencie na placu zabaw, podczas którego dzieci odchodziły z obcym mężczyzną, który pokazał im słodkiego pieska i to wystarczyło, żeby zdobyć ich zaufanie.

Czy twoje dziecko otworzy drzwi nieznajomemu?

Tym razem eksperyment miał pokazać, czy dzieci otwierają drzwi nieznajomym. Na pomysł nagrania takiego eksperymentu wpadł znany vloger Joey Salads, który umówił się z grupą rodziców, że sprawdzą, czy ich dzieci wpuszczą do domu nieznajomego. Dzięki wspólnej akcji, kamery umieszczone na domu zarejestrowały szokujące wyniki. W czasie nagrania, mamy dzieci udawały, że biorą prysznic, a Joey mógł zgodnie z planem przeprowadzić eksperyment.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Dzieci nie widzą zagrożeń tam, gdzie my je widzimy

Wszystkie dzieci bez pytania otworzyły drzwi nieznajomemu mężczyźnie i wpuściły go domu. Wystarczyło, że mężczyzna powiedział, że jest znajomym mamy, a dzieci od razu mu zaufały. Mamy nie spodziewały się takiego zakończenia.Ten film uświadamia nam, że chociaż wydaje nam się, że wpoiliśmy naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa, to są sytuacje, których nie możemy przewidzieć. Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa powinna odbywać się na każdym kroku, ponieważ nie jest to lekcja jednorazowa.

Zobacz także na polki.pl: Jak reagować na złe zachowanie dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy