fot. facebook/popsugar

To zdjęcie wzbudziło wiele emocji. Co Wy sądzicie o nim?

„Tylko kobieta jest zdolna do takiego poświęcenia!”, „Obrzydliwe!”, „Ja bym tak nie mogła”,„Potęga matczynej miłości” - to tylko kilka wpisów, które znalazły się pod fotografią.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. facebook/popsugar
Dla każdej rodziny kolejna ciąża to spore wyzwanie. Tata ma zdecydowanie więcej obowiązków, starsze dzieci bezpowrotnie już nie będą najmłodsze, co często kończy się płaczem i poczuciem odrzucenia. Mama za to – przechodzi absolutną rewolucję, której nie ma co zazdrościć. Oprócz tego, że musi dźwigać na sobie cały słodki ciężar ciąży, dbać o siebie, wypoczywać, to musi jeszcze opiekować się pozostałymi dziećmi. Nie jest to proste, zwłaszcza gdy różnica pomiędzy dziećmi jest mała.

Czytaj także: Druga ciąża jest inna - czego się spodziewać?

Gdy Kate Neal pojechała do szpitala rodzić, jej pierwsze dziecko miało dwa latka. Dziewczynka nadal dokarmiana była piersią. Przyjechała wraz z rodzicami na oddział położniczy, gdzie miała zostać do momentu, aż mama zacznie rodzić. Kate nie wiedziała, ile potrwa poród, więc pozwoliła dziecku przebywać tak długo, aż ból będzie umiarkowany. Godziny mijały, a córeczka zgłodniała. Poprosiła mamę o cycusia, a ta, postanowiła ją nakarmić pomiędzy kolejnymi skurczami.To właśnie zdjęcie rodzącej Kate, z 2-letnią córeczką karmioną piersią w czasie porodu, wzbudziło wiele skrajnych opinii wśród czytelniczek. Niektóre mamy (zwłaszcza te, które kp ponad 2-3 lata) były zachwycone pomysłem oraz odwagą Kate Neal. Inne uznały fotkę za cudowny obrazek, choć same nie odważyłyby się na coś takiego. Były też takie, które uznały całą scenę za fanaberię i komentowały zarówno bezsens długiego karmienia, jak i zamieszczanie takich zdjęć w internecie.

A jak Wy postrzegacie tę historię? Czy byłyście w takiej samej sytuacji jak ta mama? Nadal karmiłyście piersią pierwsze dziecko, będąc w kolejnej ciąży?

Czytaj: Jak długo karmić i kiedy odstawić dziecko od piersi?

źródło: popsugar
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy