Czy w ciąży można pracować na komputerze?

Czujesz się świetnie i nie chcesz korzystać ze zwolnienia lekarskiego, ale martwisz się, że twoja praca zaszkodzi dziecku. Przeczytaj, co o codziennej pracy na komputerze w ciąży mówi położna, Beata Szol.
Praca przy komputerze w ciąży nie powinna zaszkodzić dziecku. Nowoczesny sprzęt jest wyposażony w osłony ekranów, dzięki czemu pole elektromagnetyczne nie ma dużego wpływu na organizm ludzki. Dlatego przyszła mama może na nim pracować, ale pod warunkiem że ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma do tego przeciwwskazań lekarskich.

Oczywiście kobieta w ciąży nie powinna przesiadywać przed ekranem cały dzień – zaleca się, aby przyszłe mamy pracowały na tym urządzeniu nie dłużej niż 4 godziny w ciągu doby. Jest to zapisane w rozporządzenu Rady Ministrów z 10 września 1996 r. (czytaj też: Kodeks pracy a ciąża)

Sprawdź: Na czym polega ochrona prawna w czasie ciąży?

I jeszcze jedno! Mimo krótkiego czasu pracy warto przerywać zajęcie i parę minut pospacerować – to zapobiegnie obrzękom nóg i bólom pleców.

Czytaj też: Kiedy pracodawca musi przenieść kobietę w ciąży na inne stanowisko?

Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy