Czy w sylwestra będzie obowiązywała godzina policyjna?
fot. Adobe Stock, Facebook/Kancelaria Premiera

Czy w sylwestra będzie obowiązywać godzina policyjna? Rząd wydał nową decyzję!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (27.12.) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd nie wdroży w sylwestra godziny policyjnej. „W sylwestra nie wdrażamy godziny policyjnej. Apelujemy jednak, by bawić się w gronie kameralnym” - powiedział premier.
Joanna  Biegaj
Czy w sylwestra będzie obowiązywała godzina policyjna?
fot. Adobe Stock, Facebook/Kancelaria Premiera
W sylwestra nie będzie obowiązywać godzina policyjna, premier jednak zaapelował o to, by tej wyjątkowej nocy bawić się w kameralnym gronie. Wytłumaczył także, czym spowodowana jest decyzja rządu. 

Nie będzie godziny policyjnej

Rząd nie wprowadzi godziny policyjnej, apeluje jedynie o odpowiedzialne zachowanie. „My godziny policyjnej nie wdrażamy. Aby mogła być zastosowana musielibyśmy - za decyzją pana prezydenta - wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną” - wyjaśnił premier.

Apel o rozsądne zachowanie

Premier zaapelował, by w sylwestra bawić się w sposób rozsądny i spędzić go w kameralnym gronie. „Dla ogromnej większości ludności apelujemy o pozostanie w domu” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Spokojny sylwester

„Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak powinno być” - zaapelował Morawiecki.

Źródło: konferencja prasowa

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy