GRY
 
 

Czy wiesz czym jest metafolina

Z sondy przeprowadzonej pośród użytkowniczek portalu www.feminatal.pl wynika, że ponad połowa respondentek nigdy nie słyszała zarówno o defekcie enzymatycznym, jak i o metafolinie.

kobieta, mama, ciąża
Z sondy przeprowadzonej pośród użytkowniczek portalu www.feminatal.pl wynika, że  ponad połowa respondentek nigdy nie słyszała zarówno o defekcie enzymatycznym, jak i o metafolinie, a wiedzę na temat kwasu foliowego czerpią głównie z prasy a nie od lekarza ginekologa!

Wyniki sondażu przeprowadzonego na portalu www.feminatal.pl potwierdzają, że kobiety mają coraz większą wiedzę na temat kwasu foliowego i konieczności jego uzupełniania, zwłaszcza w okresie ciąży. Skąd czerpią informacje? Ponad połowa badanych o wspomnianym zagadnieniu dowiedziała się z różnego rodzaju czasopism. Lekarz ginekolog był źródłem informacji tylko dla co czwartej kobiety. Spośród respondentek 16% zadeklarowało, że choć nie zna dokładnie roli kwasu foliowego, to wie że należy uzupełniać jego braki. Może warto więc zadbać, aby kobiety o kwasie foliowym dowiadywały się przede wszystkim od swoich lekarzy, którzy w profesjonalny sposób przekażą im najistotniejsze informacje.

Kobiety ciągle nie mają wiedzy na temat metafoliny – przetworzonej, gotowej do przyswojenia przez organizm formy folianu. Tylko 15% respondentek wie, co to jest i stosuje jej suplementację w postaci tabletek. Połowa badanych nigdy nie słyszała o metafolinie, a co czwarta - mimo że kojarzy nazwę - to jednak nie wie dokładnie, co ona oznacza.

Sonda wykazała także, że kobiety mają problem z powiązaniem tematu przyswajalności kwasu foliowego z „naukowym terminem”, jakim jest defekt enzymatyczny.
Przeszło 2/3 respondentek nigdy o nim nie słyszało, a 15% kobiet kojarzy, że ma to związek z ciążą i obecnością kwasu foliowego w organizmie. Tymczasem defekt enzymatyczny to problem z przyswajaniem kwasu foliowego, który potencjalnie ma co druga kobieta. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie diety suplementem tabletkowym. W ankiecie przeprowadzonej przez feminatal..pl jedynie co 7 badana deklaruje, że wie czym jest defekt enzymatyczny oraz że należy suplementować kwas foliowy w formie tabletkowej.


Sonda została przeprowadzona na stronie internetowej www.femintal.pl. Internautki odpowiadały na pytanie dotyczące wiedzy na temat konsekwencji niedoboru kwasu foliowego, defektu enzymatycznego oraz metafoliny.

Redakcja poleca: Monika Mrozowska o diecie dla kobiet w ciąży
Monika Mrozowska radzi, co powinna jeść przyszła mama, aby jej dieta była zróżnicowana i bogata w niezbędne w witaminy i składniki odżywcze.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj