dziecko pije wodę
fot. Fotolia

Czy wiesz, ile Twoje dziecko powinno pić w ciągu dnia?

Niestety okazuje się, że wielu rodziców nie ma pojęcia o tym, jak często i jakie napoje powinny pić dzieci – alarmują specjaliści!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
dziecko pije wodę
fot. Fotolia
Dziecko nie może pić tylko wtedy, gdy sobie przypomni. To rodzice powinni o tym pamiętać i podawać kubek z wodą na tyle często, by dziecko było właściwie nawodnione.

TNS Polska wykonało badania, których wyniki nie są przychylne dla rodziców dzieci w wieku 6-8 lat. Tylko 35% z nich wie tak naprawdę, ile dziennie powinno wypijać dziecko. Niestety wyraźnie wykazano, że rodzice poddani ankiecie przyznali się, że nie proponowali swoim pociechom w ciągu ostatnich 24 godz. wody. Niestety 80 proc. dzieci otrzymało w zamian słodzony napój, co oczywiście jest jednym z powodów otyłości.

Dowiedz się: Jaka woda jest najlepsza dla dziecka?

Dzieci nie lubią wody, czy ich rodzice?

Jeżeli dziecku w okresie niemowlęctwa nie będziemy podawać wody, a soczki tak, niestety jest duże prawdopodobieństwo, że nie polubi potem smaku wody. Wiadomo, że do dobrego (czytaj słodkiego i pysznego) dziecko szybko się przyzwyczaja i potem może nam odmówić picia zwykłej wody.
Można jednak przekonać dzieci do picia wody, jeżeli... sami damy im przykład. Gdy w domu będzie królować woda zamiast soczków, jest duża szansa, że dzieci z czasem również się przestawią. Wymaga to jednak od nas żelaznej konsekwencji.

My sami także mamy problem z właściwym dawkowaniem napojów. Przeciętny Polak pije około 1,5 litra napojów dziennie, co jest zdecydowanie za mało. Rewolucję warto więc zacząć od siebie!

Przeczytaj także: Co może pić niemowlę - napoje dozwolone i zakazane.
Redakcja poleca: Ekspert: To rodzice przeszkadzają dzieciom w piciu wody!
Woda to najlepszy i najzdrowszy napój dla dzieci. Zdaniem specjalisty z Instytutu Matki i Dziecka polskie dzieci chętnie piłyby czystą wodę, gdyby rodzice im tego nie utrudniali.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy