ile cukru jedzą dzieci
fot. Fotolia

Czy wiesz jaka jest dopuszczalna ilość cukru dla dziecka?

Są nowe badania kardiologów, które określają jaka jest granica spożywania cukru przez dzieci. Wiecie już?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
ile cukru jedzą dzieci
fot. Fotolia
Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne przygotowało nowe badania na temat spożywania przez dzieci cukru. Prosi, by potraktować je poważnie, gdyż dotyczą zdrowia i życia naszych ukochanych dzieci.

Czy wiesz ile cukru mają płatki  śniadaniowe?

Czasem rodzice zastanawiają się, ile dziecko może spożyć cukru w ciągu dnia, by nie odbiło się to na jego zdrowiu. Nowe badania potwierdzają, że dziecko nie powinno zjeść w produktach więcej niż 6 łyżeczek cukru. To mniej więcej 100 kalorii, lub 25 gramów. 

O tym, jak ważne jest pilnowanie diety dziecka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Spożywanie cukru  może się odbić na zdrowiu dziecka w sposób długofalowy, chodzi o otyłość, cholesterol, cukrzycę, i inne.
Dr Miriam Vos tłumaczy rodzicom, jak powinni podejść do tematu. Najważniejsze w tej kwestii jest zdobycie niezwykle cennej informacji odnośnie tego, ile cukru zawartego jest w konkretnych produktach. 6 łyżeczek cukru wydaje się ilością niewyobrażalną, ale gdyby zsumować wszystkie produkty, które dzieci zjadają w ciągu dnia, może się niestety okazać, że jest ich więcej.

Jedna butelka słodkiego napoju z gazem to 33 g cukru, pączek to 23 g." - przypomina dr Vos. Trzeba wybierać produkty, które mają jak najmniej sztucznego cukru, a częściej sięgać po owoce. No i nie zapominać, że cukier występuje w różnych postaciach, więc trzeba zsumować wszystkie posiłki, a nie tylko słodycze i przekąski. 

Czy stosujecie się do zasady 6 łyżeczek? Weźcie udział w sondzie! źródło: popsugar.com
Redakcja poleca: 10 kg cukru i 1,5 kg soli rocznie: tyle zjada roczne dziecko! Co z tym zrobić? [WIDEO]
10 kg cukru rocznie, czyli prawie kilogram na miesiąc. I 1,5 kg soli rocznie: tyle zjada dziecko, które skończyło rok! Gdzie kryje się cukier oraz sól i jak je ograniczać – mówi prof. Hanna Szajewska, pediatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy