czy wróci pełen lockdown?
fot. Adobe Stock

Będzie lockdown w całym kraju? Wszystkie powiaty to STREFA CZERWONA!

Polska zmaga się z trzecią falą pandemii koronawirusa. Kilka dni temu w woj. warmińsko-mazurskim został wprowadzony pełen lockdown. Wszystko wskazuje na to, że czeka to także mieszkańców innych województw, ponieważ wszystkie z nich kwalifikują się do strefy czerwonej.
Joanna  Biegaj
czy wróci pełen lockdown?
fot. Adobe Stock
Stale wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Rząd podjął również decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych. We wszystkich powiatach w Polsce sytuacja jest podobna, więc bardzo możliwe, że rząd przywróci niebawem restrykcyjne obostrzenia w całym kraju. Nie stanie się to jednak wcześniej niż 13 marca. 

Regionalizacja obostrzeń

Na temat obecnej sytuacji w Polsce wypowiedział się Adam Niedzielski: „Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną”.

W związku z aktualnym wzrostem zakażeń pojawia się pytanie, czy rząd bierze pod uwagę regionalizację obostrzeń. Miało to miejsce w 2020 roku, gdy cała Polska była podzielona na strefy: zieloną, żółtą oraz czerwoną. Na razie jednak nie będzie to możliwe, ponieważ cały kraj musiałby się znaleźć w strefie czerwonej, a co za tym idzie – wszędzie obowiązywałby surowe restrykcje. Regionalizacja lockdownu najprawdopodobniej będzie odbywać się na poziomie województw.

Kiedy decyzja?

Decyzję dotyczącą pozostałych województw rząd prawdopodobnie podejmie na początku drugiego tygodnia marca. Minister zdrowia zaznaczył, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, a podjęte kroki muszą być adekwatne do panującej w Polsce sytuacji w związku z koronawirusem.

„Będziemy analizować teraz sytuację, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i podejmować decyzję co do obostrzeń. Jeśli chodzi o ten weekend – obostrzenia się nie zmienią. Lockdown tam, gdzie jest największa liczba zakażeń? Jest to wariant brany pod uwagę. Decyzja o tym, miałoby to mieć charakter powiatowy czy wojewódzki – jeszcze przed nami. I w ogóle czy takie decyzje trzeba będzie podejmować” - poinformował rzecznik rządu.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy