GRY
 
 

Czy z plastrem antykoncepcyjnym można się kąpać?

Plaster antykoncepcyjny nakleja się na 7 dni na skórę. Sprawdź, czy można się z nim bezpiecznie kąpać.

czy z plastrem antykoncepcyjnym można się kąpać pod prysznicem
fot. Fotolia
Plaster antykoncepcyjny to forma długoterminowej antykoncepcji hormonalnej. Plastry antykoncepcyjne mają tę przewagę nad tabletkami antykoncepcyjnymi, że nie trzeba o nich pamiętać na co dzień. Wystarczy przykleić plaster hormonalny na skórę i pamiętanie o antykoncepcji mamy z głowy na 7 dni.
Czy można się kąpać z plastrem antykoncepcyjnym?
Jedna z najczęstszych wątpliwości dotyczących stosowania plastrów antykoncepcyjnych jest to, czy można się z nimi kapać. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do kąpieli z plastrem antykoncepcyjnym - kąpiele i prysznic nie mają wpływu na trwałość plastra. Dozwolone jest również chodzenie na basen z plastrem antykoncepcyjnym. Stosując plaster hormonalny warto unikać jedynie zabiegów, które mają na celu mechanicznie ścieńczenie naskórka. Można natomiast stosować kremy i mleczka do ciała na plaster antykoncepcyjny (nie wolno smarować jednak skóry przed jego naklejeniem!).

Co zrobić, jeśli plaster antykoncepcyjny się odklei lub uszkodzi? 

Jeśli plaster antykoncepcyjny się odklei, jego działanie antykoncepcyjne powinno trwać jeszcze przez 24 godziny. Jeśli zapomniałaś wymienić plaster hormonalny, jesteś zabezpieczona jeszcze przez dobę.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Gdzie nakleja się plaster antykoncepcyjny? 

Plaster antykoncepcyjny najlepiej przykleić w jednym z tych czterech miejsc:
  • ramię
  • plecy
  • pośladki
  • brzuch
Nie wolno przyklejać plastra antykoncepcyjnego na piersiach. Skóra w miejscu przyklejenia plastra hormonalnego powinna być zdrowa i nieuszkodzona.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj