GRY
 
 

Zapominasz w ciąży? To może być "baby brain"!

W ciąży zapominasz, wszystko gubisz i czujesz się głupsza? To może być 'baby brain'! To niegroźne zjawisko minie, kiedy urodzisz! Naukowcy zaprzeczają jego istnieniu. Kobiety w ciąży mówią, że 'baby brain' to fakt. Kto ma rację?

baby brain
fot. fotolia.com

‘Baby’ co? 

Odkąd jesteś w ciąży, gorzej Ci się myśli? Chyba dopadło Cię 'baby brain'! Nie przejmuj się, wiele kobiet narzeka na to w ciąży. Mózg pracuje wtedy jakby wolniej, ale to mija po porodzie. Tłumaczy się to tak, że w ciąży kobieta "oddaje" dziecku swoje siły, a jej własne (umysłowe też!) słabną.

Naukowcy nie przyjmują do wiadomości czegoś takiego, jak zjawisko ‘baby brain’. Mówią, że nie ma na to wystarczających dowodów. Kobietom to nie przeszkadza - w końcu wiedzą, jak się czują w ciąży!
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Amerykańscy naukowcy...

Laura Glynn – psycholog z Chapman University w Kalifornii – twierdzi, że takie krótkotrwałe zaniki pamięci mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi, które zachodzą w ciele ciężarnej kobiety, lub ruchami rozwijającego się dziecka.

Dr Glynn przyznała, że właśnie roztargnienie może być kosztem, jaki organizm kobiety ponosi podczas ciąży. Dodała, że oprócz kosztów są też zyski – bycie lepszą, bardziej wrażliwą matką.  

Matka swoje wie

Dr Myra Wick z Mayo Clinic z oddziałami w kilku stanach Ameryki – powołując się na "innych ekspertów" - przyznaje, że być może kobiety wiedzą, co się z nimi dzieje w czasie ciąży i nie potrzebują na to lekarskiego glejtu. Wygląda na to, że mimo lekarskich wątpliwości, 'baby brain' istnieje. 

 

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Jak leczyć się w ciąży

Przygotowania do porodu