logo, kalimba

CZYTAJKI z innej bajki

3,10,17,24,31.03.2012r., godz.11:00–12:00 Kalimba zaprasza na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom! Spotkania dla dzieci od 1,5 do 7 lat.
logo, kalimba
CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem... Dzieci nie będą się nudzić! Bo będą nie tylko słuchać, ale także brać aktywny udział w opowieści...

wstęp: wolny
Zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imię i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.

3 marca godz. 11:00
Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny - Anita Słowińska
Dobrze wiemy, koty bardzo lubią wygrzewać się na słoneczku, spacerować po dachach i popijać mleko. A bohaterka naszej bajeczki Kicia Kocia lubi….  grać na bębnach!!! .Tak, tak – bębnach! Nawet założyła zespół muzyczny. Pasja naszej szalonej koteczki będzie dla nas pretekstem do poznania podstawowych instrumentów. Nauczymy się je rysować, i nie będą to tylko te najprostsze – bębny i marakasy!
 
10 marca godz. 11:00
Samotny Jędruś- Wojciech Widłak
Bajka opowiada o chłopcu, który wędrował po swoim mieście poszukując ”czegoś,,.
Tym razem zdradzę Wam tajemnicę! Poszukiwał przyjaciela. Świat jest o tyle piękniejszy, kiedy przemierzamy go wspólnie z kimś. Możemy ”zagadać,, do koleżanki, przytulić się do Babci, powiedzieć: ”Dzień dobry,, - Pani Sąsiadce. Dziś chciałam zwrócić Wasza uwagę na to, jak przedstawiony jest nasz bohater. Nie ma krótkich spodenek i rudych kędziorów. Zbudowany jest…….i tu wielka tajemnica! Po bajce spróbujemy narysować człowieczka z przedmiotów i elementów, które wydawałoby się do tego absolutnie nie służą. Dziś szczególnie uruchamiamy naszą wyobraźnie!
 
17 marca godz. 11:00
Pan Kuleczka. ”Spotkanie,, - Wojciech Widłak
 ,, W obłokach ”
Któż z nas nie lubi leżeć w letni dzień na trawie i obserwować płynące w górze obłoki. Zawsze nam coś lub kogoś przypominają. Najczęściej są to ludzie lub przedmioty z naszego bliskiego otoczenia. Takie właśnie obserwacje poczynił Pan Kuleczka wraz ze swoimi uroczymi przyjaciółmi. Po bajce każde z Was otrzyma ”kawałek nieba,, - i spróbuje odczytać to, co przedstawiają płynące na nim obłoki.
 
24 marca godz. 11:00
Elmer i nieznajomy - Dawid Mekce
Słonia Elmera, niektórzy z Was znają już z naszych poprzednich spotkań. Taka poczciwina, która z pasją rozwiązuje problemy innych. Wyróżnia się z pośród swojego stada kraciastym umaszczeniem. No cóż - zebra jest w paski, Marysia z 1 A ma rude włosy i urocze piegi - każde z nas czymś się wyróżnia. Różnimy się wyglądem, ale też i zachowaniem. Dziwnie zachowywał się kangur, napotkany przez Elmera. A jakie były tego przyczyny - dowiecie się jak wpadniecie na nasze sobotnie bajanie.
Po zajęciach spróbujemy odszukać różnice pomiędzy portretami, które dla Was przygotuję.
 
31 marca godz. 11:00
Kicia Kocia zostaje policjantką- Anita Słowińska
Miło jest robić, co się chce. Jednak wyobraźcie sobie, że każdy zachowuję się jak chce np.na ulicy! Samochody jeżdżą po szynach tramwajowych, a my przebiegamy pędem przez ulicę, bo po drugiej stronie zauważyliśmy Piotrka, z którym do szaleństwa lubimy grać w piłkę! Tak nie można! To jest po prostu bardzo, bardzo niebezpieczne! Jest taki zawód – policjant, który czasami przypomina nam o zasadach, które pozwalają nam bezpiecznie poruszać się po naszych ulicach, ale też pomaga nam, jeżeli przydarzy się nam coś nieprzewidywalnego. Dziś rysujemy elementy stroju i wyposażenia (czyli to, co policjant ma zawsze przy sobie!).


KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy