GRY
 
 

Czytajki z innej bajki

12,19,26.01.2013r., godz.11:00–12:00 Kalimba zaprasza na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom! CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem...

logo, kalimba
Dzieci nie będą się nudzić! Bo będą nie tylko słuchać, ale także brać aktywny udział w opowieści...
wstęp: wolny
spotkania dla dzieci od 1,5 do 6 lat
Zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imie i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
 
12 stycznia SOBOTA godz. 11:00

,,Cyrk’’- Muzeum Plakatu w Wilanowie
Dziś obejrzymy najpiękniejsze polskie plakaty reklamujące świat cyrku. Nie wiecie, co oznacza słowo plakat? Wyjaśnimy to sobie na zajęciach. Zanurzymy się w świat arlekinów, linoskoczków, klaunów w meloniku, słoni i tygrysów. Przyjdźcie – to świat, który już niebawem zniknie!

19 stycznia SOBOTA godz. 11:00
,,Korona’’- Małgorzata Strzałkowska
W poszukiwaniu korony, która spadła Królewnie z głowy, przemierzymy wnętrza królewskiego pałacu. Postaramy się je nazwać i zaobserwować, czym różni się jedne wnętrze od drugiego. Bajka dla uważnie słuchających! Sporo nowych słów, które w dzisiejszym języku mało się używa. Któż mi odpowie, kto to są ,,pomywacze’’ - jeśli nie wiecie, ja wytłumaczę! Nawet się zrymowało! Zapraszam.

26 stycznia SOBOTA godz. 11:00
,, Pan Kuleczka”. - Wojciech Widłak
Wszystko
Bierzemy biała kartkę papieru do ręki. Możemy z niej zrobić wiele przydatnych przedmiotów: np. kuleczkę do zabawy z kotem, wachlarz do chłodzenia w upalne dni, mały stateczek do puszczania w parkowej fontannie itd. Ale najwięcej możliwości daje nam co…… ? No oczywiście- kredki lub farby, którymi na białej kartce możemy namalować WSZYSTKO! To dopiero problem. Nie martwcie się. Dokonamy wyboru, tego, co będziemy rysować! Postaramy się też zrozumieć, co to znaczy: ,,dokonać wyboru’’. To naprawdę proste – robicie to każdego dnia – wystarczy to nazwać.

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953

 
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj