GRY
 
 

Czytajki z innej bajki - co tydzień spotkanie z inną książką

7,14,21,28.07.2012r., godz.11:00 – 12:00 Kalimba zaprasza na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom! CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem...

logo, kalimba
wstęp: wolny
spotkania dla dzieci od 1,5 do 6 lat
Zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imie i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
 
7 lipca SOBOTA godz. 11:00
„Rozmowy ze świnką Halinką”– Roksana Jędrzejewska – Wróbel
,,U fryzjera”
Dziś drugie spotkanie z sympatycznym chłopcem Filipem i jego przyjaciółką, maskotką świnką Halinką.
Dzieci na ogół nie przepadają za dentystą, lekarzem i …..fryzjerem. Tak - niestety! Właśnie wizyta u fryzjera jest tematem naszego spotkania. Ale nie martwcie się. Nie będzie Pani w fartuchu, dużego lustra i nożyczek. Dziś wymyślamy fantazyjne fryzury. Pokażę wam też, jak czesali się ludzie, kiedy Was jeszcze na świecie nie było!
 
14 lipca SOBOTA godz. 11:00
 Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty. Gianni Rodami
,,Alicja wpada do tortu”
Jeżeli, mi nie wierzycie, że można wpaść do tortu, to koniecznie przyjdźcie na nasze czytanki. Alicja, która zawsze wpada w kłopoty miała swoje siódme urodziny. No i oczywiście nie obeszło się bez zaskakującej podróży! Gdzie? W głąb tortu! Co będziemy rysować?
Eklerki, pączki, ptysie, ciastka z wisienką, no i oczywiście!.......bajadery i precle!
 
21 lipca SOBOTA godz. 11:00

Pan Kuleczka. ,,Spotkanie” - Wojciech Widłak.
,,Zupa’’
,,Zupa jest jak rodzina’’! Oto morał płynący z naszego opowiadania. A z jakiej historii on wypłynął, dowiecie się w trakcie naszego dzisiejszego spotkania. Będzie też przepis na zupę jarzynową i rysowanie wszystkiego, co trzeba kupić, aby ją ugotować. Wyjaśnimy też sobie, jak gra się w chowanego i ciuciubabkę!
 
28 lipca SOBOTA godz. 11:00

,,Bajki krasnoludka Bajkodłubka”. Małgorzata Strzałkowska
Dziś 3 króciutkie bajeczki. Baaaardzo zabawne, jak to zwykle, kiedy baja krasnoludek Bajkodłubek.Trzy bajeczki i trzech różnych bohaterów. Waszym zadaniem będzie rozpoznanie ich i narysowanie. Ci, którzy potrafią obsługiwać tak skomplikowany przedmiot jak nożyczki, będą mogli naszych bohaterów powyklejać z kolorowego papieru.
 
Można podróżować samochodem, pociągiem, rowerem!
Każde z Was taką podróż pewnie już przeżyło. Ale żeby w mydlanej bańce! Tak!- Alicji się to udało. Szczerze mówiąc też bym tak chciała. Od czego papier, kredki i mydlane bańki!.
Dziś poszybujemy wysoko – na ile starczy nam wyobraźni i pomysłów na niesamowite podróże. Zrobimy konkurs: ,,Czyja bańka poleci najwyżej’’
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj