GRY
 
 

Czytajki z innej bajki - co tydzień spotkanie z inną książką

1,8,15,22,29.09.2012r., Kalimba zaprasza dzieci od 1,5 do 6 lat na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom!

logo, kalimba
SOBOTA godz. 11:00 – 12:00

CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem...
Dzieci nie będą się nudzić! Bo będą nie tylko słuchać, ale także brać aktywny udział w opowieści...

wstęp: wolny

Zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imie i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
 
1 września SOBOTA godz. 11:00
Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty. Gianni Rodami
,,Alicja w piłce’’
Alicja wpada jak zwykle w kłopoty – dzisiaj wpadła do piłki. Przykro jej się zrobiło, że trzeba rozpruć piłkę, aby powróciła do naszego świata. Koleżanki nie miały już, co odbijać i czym kozłować! Postanowiła więc: dowiemy się, jak się spotkamy! Dziś problem plastyczny: co to jest koło? I jak z koła zrobić piłkę…………bardzo proste!
Zapraszam!
 
8 września SOBOTA godz. 11:00
,,Bajki krasnoludka Bajkodłubka”. Małgorzata Strzałkowska
"Katar kotki Pikotki"
Dziś o sympatycznej koteczce, która z powodu małego kataru stała się tematem plotek w całej okolicy! Zastanowimy się wspólnie, co to jest plotka i dlaczego ludzie plotkują. Ja znalazłam jeden pozytywny efekt plotki. Opowiem wam o nim na zajęciach. A rysować pewnie będziemy bohaterów naszej bajki, którzy plotkowali- a było ich naprawdę wielu!
 
15 wrzesienia SOBOTA godz. 11:00

,, Pan Kuleczka. - Wojciech Widłak.
Dzisiaj rozpoczynamy nową książeczkę o Panu Kuleczce i jego sympatycznych ,,podopiecznych’’. Nie martwcie się - wyjaśnimy sobie to słowo. To na początku! Potem, wszyscy razem wy - słuchający, Pan Kuleczka, Pies Pypeć i Kaczka Katastrofa wybierzemy się na wędrówkę po snach. Świat snów jest bardzo zaskakujący, pełen przeżyć tych dobrych i tych przykrych, które nazywamy koszmarami. Może na dzisiejszych zajęciach dowiecie się jak walczyć z tymi złymi snami, a cieszyć się dobrymi? Zapraszam.
 
22 września SOBOTA godz. 11:00
,,Bajki Krasnoludka Bajkodłubka - Małgorzata Strzałkowska
"Baby na polu"
Sympatyczna bajeczka o ,,babim lecie’’ Ciekawe, ilu z was wie, o czym ta bajka będzie?
Kiedy spotykamy ,,babie lato’’? – bo nie zawsze….
I nie wszędzie! A jak  to ,,coś,,  powstaje i co w tym wszystkim robią baby na polu? - dowiemy się na zajęciach. Obejrzymy też obraz polskiego malarza Józefa Chełmońskiego właśnie pod tytułem ,,Babie lato’’
 
29 września SOBOTA godz. 11:00
"Pan Kuleczka" - Wojciech Widłak.
Na dzisiejszych zajęciach przeniesiemy się z Panem Kuleczką i jego przyjaciółmi w świat zagadek. Z Psem Pypciem poznamy prawa, jakimi żądzą się puzzle a może nawet stworzymy własne. Natomiast Kaczka Katastrofa pokaże nam zasady rozwiązywania łamigłówek. Mucha Bzyk-bzyk nauczy nas cierpliwości w rozwiązywaniu problemów. To wszystko dziś przed nami – dziećmi ciekawymi świata!
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj