GRY
 
 

Spotkania z książką dla dzieci - w maju w Warszawie

Zapraszamy na wspólne czytanie książek dla najmłodszych do Kalimby w Warszawie.

mama, dziecko, czytanie, książka
fot. fotolia
CZYTAJKI z innej bajki - co tydzień spotkanie z inną książką
SOBOTA godz. 11:00 – 12:00
 
Zapraszamy na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom! CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem... Dzieci nie będą się nudzić! Bo będą nie tylko słuchać, ale także brać aktywny udział w opowieści...
 
wstęp: wolny
spotkania dla dzieci od 1,5 do 6 lat
Zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imie i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
 
4 maja SOBOTA godz. 11:00
,,Draka Ekonieboraka”. Eliza Saroma – Stępniewska
 
Ekonieborak jest wielkim łakomczuchem. Jak większość z Nas ubóstwia wszelkie łakocie i cukierki. To jeszcze nie tak wielka wada! Ale żeby papierki po cukierkach rzucać na ziemię - fe! - To bardzo nieładnie!!!! Jak ma się tak nieładne nawyki, spotkać nas może przykra przygoda! A jaka – dowiecie się na zajęciach!
 
11 maja SOBOTA godz. 11:00
 
,,Wesoły ryjek powraca”. Wojciech Widłak
 
Strych
 
Dzisiaj zajęcia dla ,,małych szperaczy’’. Wraz z Wesołym Ryjkiem i jego Tatą udamy się na strych w poszukiwaniu bombek. Każdy strych kryje jakąś tajemnice i dlatego warto go czasami odwiedzać. Oczywiście niewielu jest szczęściarzy, którzy mają strychy. Ale większość z nas ma piwnice. Opowiem Wam co ,,wyszperał’’ na strychu nasz bohater, a wy opowiecie co jeszcze można znaleźć w tych dwóch, rzadko odwiedzanych pomieszczeniach.
 
18 maja SOBOTA godz. 11:00
 
„Rozmowy ze świnką Halinką”– Roksana Jędrzejewska – Wróbel
 
Bańki
 
Jest taka zabawa, uwielbiana przez wszystkie dzieci. Znam nawet dorosłych, którzy też ją lubią! - puszczanie mydlanych baniek. Tak niewiele trzeba, żeby z mydlaną banieczką poszybować w górę wysoko, wysoko w inne światy i czasy. Woda, mydło i odrobina wyobraźni. Dziś z mydlanymi bańkami szybujemy tam, gdzie nas jeszcze nie było!
 
25 maja SOBOTA godz. 11:00
 
„Wiersze dla dzieci”– Julian Tuwim
 
Lokomotywa
 
Takich lokomotyw, jak z wiersza poety, już nie ma! Takich, które sapią i dyszą. Dlatego przeczytam Wam ten wiersz, który przepięknie opowiada o czarnych, buchające parą, ociekających oliwą - lokomotywach. A wy, po wysłuchaniu go, zilustrujecie wszystko to, co znajdowało się w kolejnych wagonach naszego pociągu! Jestem pewna, że wiersz ten znają wasi rodzice i dziadkowie. Może uda nam się go wspólnie, we fragmentach, zadeklamować!
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Doładuj
Przeładuj