GRY
 
 

Czytanki przed ekranem: „O żabce, co nie została królewną”

18.03.2012r.,godz.12.00 Muzeum Kinematografii zaprasza dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców na czytanie przed ekranem, na poduchach.

Teatr Lalek Arlekin
Czytanki przed ekranem: „O żabce, co nie została królewną”
tekst: Waldemar Wolański,
ilustracje: Krzysztof Rynkiewicz;
Wydawnictwo Astra, 2012

• Spotkanie z Waldemarem Wolańskim i Krzysztofem Rynkiewiczem
• Zwiedzanie wystawy scenografii teatralnej „O żabce, co nie została królewną”
• Projekcja krótkometrażowych filmów animowanych z serii „Baśnie i bajki polskie”, zrealizowanych w Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu, 39’ „O królewnie zaklętej w żabę” „Zuzanka i Utopce” „Lodowa góra”

W ramach projektu „Mały Kinematograf” odbywać się będą wydarzenia łączące różne dziedziny kultury i sztuki, skierowane do dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców i opiekunów. Chcemy pokazać, że Łódź jest niezwykłym miastem. I że jest tu miejsce na kreatywność i innowacyjność. W przestrzeni Muzeum Kinematografii będziemy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami czy opiekunami czytać, oglądać, malować, wycinać, konstruować. Myśleć, opowiadać i z uwagą słuchać, co dzieci mają do powiedzenia. • W każde niedzielne południe zapraszamy na projekcje filmowe, prezentacje wystaw „Pałac pełen bajek” i „Latająca maszyna”, cykliczne spotkania z wybranymi książkami i ich autorami – „Czytanki przed ekranem”, zajęcia plastyczne i działania twórcze, warsztaty dla dorosłych, kiermasze książek.

„Czytanki przed ekranem” (czytanie przed ekranem, na poduchach) – to prezentacja fragmentów wyjątkowych książek: „Igor i lalki”, „O żabce, co nie została królewną”, „Wszystko gra”, serii książek o przygodach Tsatsikiego, „Maska lwa”, „Baśnie rosyjskie. Czarna kura”, „Jak mama została Indianką”, „Kłopot” i polskich baśni. Chcemy promować czytanie i popularyzować książki wyjątkowe. Proponujemy lektury warte uwagi, pozycje, które otwierają wyobraźnię, rozwijają, uczą samodzielnego myślenia.

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź
więcej »
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj