GRY
 
 

Czytanki przed ekranem: „Wszystko gra”

25.03.2012r., godz. 12.00 Muzeum Kinematografii zaprasza dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców na czytanie przed ekranem, na poduchach.

muzeum kinematografii w  łodzi
Czytanki przed ekranem: „Wszystko gra”
tekst: Anna Czerwińska-Rydel,
ilustracje: Marta Ignerska
Wydawnictwo Wytwórnia, 2011

• Spotkanie muzyczno-plastyczne „W poszukiwaniu dźwięków”
• Projekcja animowanych miniatur muzycznych, zrealizowanych w Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu, 21’ ,, Walc a-moll op. posth” (muzyka: Fryderyk Chopin) „ Lot trzmiela” (muzyka: Mikołaj Rimski-Korsakow) ,, V sonata C-dur kv 14” (muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart) ,, Nad pięknym modrym Dunajem” (muzyka: Johann Strauss) ,, Carmen Torero” (muzyka: Georges Bizet)

W ramach projektu „Mały Kinematograf” odbywać się będą wydarzenia łączące różne dziedziny kultury i sztuki, skierowane do dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców i opiekunów. Chcemy pokazać, że Łódź jest niezwykłym miastem. I że jest tu miejsce na kreatywność i innowacyjność. W przestrzeni Muzeum Kinematografii będziemy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami czy opiekunami czytać, oglądać, malować, wycinać, konstruować. Myśleć, opowiadać i z uwagą słuchać, co dzieci mają do powiedzenia. • W każde niedzielne południe zapraszamy na projekcje filmowe, prezentacje wystaw „Pałac pełen bajek” i „Latająca maszyna”, cykliczne spotkania z wybranymi książkami i ich autorami – „Czytanki przed ekranem”, zajęcia plastyczne i działania twórcze, warsztaty dla dorosłych, kiermasze książek.

„Czytanki przed ekranem” (czytanie przed ekranem, na poduchach) – to prezentacja fragmentów wyjątkowych książek: „Igor i lalki”, „O żabce, co nie została królewną”, „Wszystko gra”, serii książek o przygodach Tsatsikiego, „Maska lwa”, „Baśnie rosyjskie. Czarna kura”, „Jak mama została Indianką”, „Kłopot” i polskich baśni. Chcemy promować czytanie i popularyzować książki wyjątkowe. Proponujemy lektury warte uwagi, pozycje, które otwierają wyobraźnię, rozwijają, uczą samodzielnego myślenia.

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź
więcej »

Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj