GRY
 
 

"Daj Wyraz”

21.08.2011r. w okolicach Placu przed Ratuszem w Koszalinie odbędą się warsztaty twórcze dla dzieci w przestrzeni miejskiej Koszalina.

Miasto to żywy organizm. Jego krwiobieg – ścieżki, którymi chodzimy, wydarzenia, które stają się naszym udziałem, spotkania, w których uczestniczymy, działania, które podejmujemy – pozostaje często niewidoczny dla innych ludzi.

Na warsztatach stworzymy mapę powiązań, unaocznimy codzienny, przezroczysty proceder „wydarzania się” przestrzeni miejskiej przez sam fakt naszej w niej obecności. Myśli, gesty, odczucia mieszkańców – zarówno tych stałych, jak i „przelotnych” - ubrane w formę wydeptanego farbą śladu, ukoronowanego komunikatem ujętym w formę namalowanego zdania, symbolu, obrazka, odcisku pomogą unaocznić i zrekonstruować język miasta.

Czy nasze ścieżki biegną równolegle, splatają się, czy krzyżują? Kto je tworzy? Dokąd zmierzamy? Jakie symbole, słowa, gesty tworzymy dla siebie i innych i jak na nie odpowiadamy? Co jest dla nas ważne? Jak się ze sobą komunikujemy i co mamy sobie nawzajem do przekazania?

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, starców i zakochanych ;) do udziału w warsztatach twórczych - tworzenia mapy - dialogu . Aby wziąć w nich udział wystarczy pojawić się w godzinach 11-15 dnia 21 sierpnia w okolicach Placu przed Ratuszem w Koszalinie (w razie niepogody zapraszamy do Galerii Scena) scenariusz i prowadzenie: Agata Kiedrowicz-Dąbrowska, Karolina Machowicz / Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki

więcej »
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj