GRY
 
 

Dar totemów. Baśnie indiańskie - recenzja audiobooka dla dzieci

Książka audio na CD z nagraniem w formacie mp3. Inspiracja dla chłopców, którzy lubią na szkolne bale przywdziewać indiańskie stroje.

recenzje
Rodzinne słuchanie

Tęczowy wąż, totemy, szamani…i

Tylko Indianie z Zachodu znają i opowiadają prastarą baśń o tym, jak tęcza znalazła się na niebie w czasach, gdy świat był jeszcze młody. Nastały ponoć wówczas wielkie niszczycielskie susze. Gorące powietrze falowało nad wypaloną słońcem prerią, rzeki i jeziora wyschły aż po samo dno, a ludzie kryjąc się w cieniu, nie przestali lamentować.
- Przyjdzie nam zginąć. Ich skargi usłyszał mały, pokryty łuskami wąż. Wypełzł z kryjówki i ku zaskoczeniu Indian przemówił ludzkim głosem.
- Mam wielka moc i pomogę wam. Wystarczy, że podrzucicie mnie wysoko w niebo….
Szaman więcej już nie protestował, chwycił zwiniętego w kłębek węża, zamachnął się i z całych sił cisnął nim w bezchmurne niebo.

A wtedy? Tak zaczyna się przepiękna baśń o Indianach wchodząca w skład zbioru Dar totemów. Wszystkie opowieści podzielono na trzy części. Z pierwszej dowiecie się, co było na początku, czyli jaka była indiańska mitologia, skąd się wzięło słońce, kto przyniósł ogień, skąd przyszła śmierć. Z drugiej, pięknej i mądrej, dowiecie się wszystkiego o zwierzętach, a z trzeciej o bohaterach. Jeśli nie wiecie skąd przybyli Indianie, nigdy nie słyszeliście o Szawenis i żywej wodzie, chcielibyście spotkać tęczowego węża, usiądźcie przy rodzinnym stole i posłuchajcie indiańskiego bajarza, w którego w mistrzowski sposób wcielił się pan Krzysztof Banaszyk. Prawdziwa uczta. A jaka inspiracja dla chłopców, którzy lubią na szkolne bale przywdziewać indiańskie stroje.

Dar totemów. Baśnie indiańskie
książka audio na CD z nagraniem w formacie mp3
Wydawnictwo Media Rodzina
czyta Krzysztof Banaszyk
Redakcja poleca: Dziewczynka z zapałkami - bajka
Obejrzyj i posłuchaj bajki o Dziewczynce z zapałkami.
Doładuj
Przeładuj