GRY
 
 

Darmowe pociągi PKP Intercity na Dzień Dziecka

W najbliższy weekend dzieci do 16. roku życia mogą za darmo podróżować pociągiem. Ich opiekunowie mogą liczyć na zniżki biletów.

Dziecko w pociągu, podróż z dzieckiem
fot. Fotolia
Zobacz także: Podróż z dzieckiem - 5 sposobów na nudę w aucie

W najbliższy weekend, w dniach 30 maja – 1 czerwca wszystkie dzieci do 16. roku życia. mogą bezpłatnie podróżować koleją. Darmowe bilety obowiązują w pociągach: Express InterCity Premium, czyli Pendolino, Express InterCity, InterCity oraz Twoich Linii Kolejowych.
Rodzicom towarzyszącym dzieciom w podróży będą przysługiwać 30% zniżki na bilety. Z tej oferty mogą korzystać grupy od dwóch do pięciu osób, podróżujące z minimum jednym dzieckiem do 16. roku życia.
Aby otrzymać zniżkę i bezpłatny bilet, należy w kasie biletowej przedstawić dokument potwierdzający wiek dziecka i pobrać miejscówkę dla niego.

Informację tę opublikowała Kancelaria Premier Ewy Kopacz. To prezent od rządu z okazji Dnia Dziecka.

Zobacz także: Mapa atrakcji dla dzieci – co warto zobaczyć w Polsce
Redakcja poleca: Drzewko wielkanocne - ciekawa ozdoba wielkanocna
Zrobione przez dziecko ozdoby wielkanocne, nie są tak perfekcyjne jak te ze sklepu. Jednak dla całej rodziny są najpiękniejsze na świecie. A dziecko pęka z dumy, że jego małe dzieło jest dekoracją domu - bezcenne uczucie. Zaproś więc malucha do wspólnej zabawy i zróbcie razem wielkanocne drzewko.
Doładuj
Przeładuj