GRY
 
 

Dbaj o formę dziecka

Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju na każdym etapie życia dziecka. Już od najmłodszych lat zachęcaj dziecko do uprawiania sportu, bo przecież ruch to samo zdrowie.

dziecko, gra, piłka, zabawa, ruch
Niemowlę
Im wcześniej będziemy zachęcać malca do ruchu i sportowych zabaw, tym będzie sprawniejszy. Już kilkumiesięczne dziecko możemy zabierać na basen. Kontakt z wodą kształtuje zmysł równowagi, reguluje pracę układu oddechowego, wzmacnia mięśnie, uspokaja.

Dwu- i trzylatek
To dobry wiek, by rozpocząć naukę jazdy na rowerku. Rozwija ona poczucie równowagi, uczy koordynacji ruchów, wyrabia ogólną kondycję. Daje poczucie pewności siebie i sprawia mnóstwo frajdy. Trzylatek może też rozpocząć naukę jazdy konnej. Polecana jest zwłaszcza tym dzieciom, które mają zaburzenia ruchowe o podłożu neurologicznym. Oprócz zdrowego ruchu kilkulatki mają uczący odpowiedzialności i ekscytujący kontakt ze zwierzęciem.

Pięciolatek
Może spróbować jazdy na rolkach. Rozwija ona poczucie równowagi, ćwiczy koordynację ruchów, wyrabia mięśnie, poprawia ogólną kondycję. Bardzo sprawnym malcom można już również pozwolić powspinać się na niezbyt wysokiej ściance. Wspinaczka rozwija ogólną sprawność. Polecana jest przy wadach stóp. Redakcja poleca: Kiedy niemowlę siada? - film
Kiedy warto pomagać dziecku w nauce siadania, czy można nosić dziecko w nosidełku i sadzać w leżaczku? Jakie ćwiczenia zachęcą niemowlę do siadania?

Ocena (0 oceny)

0.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj