time for wax
fot. materiały prasowe

Depilacja woskiem w ciąży, czyli czy przyszła mama może dbać o strefę bikini

Brzuszek rośnie, a przyszła mama nie ma nawet siły, żeby ogolić łydki. A cóż dopiero to co ponad nimi. Jak więc sobie radzić z niechcianymi włoskami? Dobrze postawić na wosk i zabieg depilacji w profesjonalnym salonie depilacji woskiem.
time for wax
fot. materiały prasowe
Ciąża to stan specjalny. Choć wiele kobiet jest aktywnych niemal do ostatnich chwil przed porodem świetnie zdają sobie sprawę, że nie wszystko co robiły do tej pory będzie dobre dla nich i ich maleństw. Jednak nie przyjdzie im do głowy, by rezygnować z fryzjera czy manicure. Co zatem z depilacją woskiem?

Jak najbardziej warto. Jednak nie rób tego sama w domu. Wybierz specjalistyczny salon depilacji woskiem. Możesz liczyć, że kosmetyczka nie tylko wyręczy Cię w trudnym zabiegu, ale podejdzie z pełnym zrozumieniem do Twojego stanu. Pamiętaj tylko, że zanim odwiedzisz salon,  koniecznie skieruj pierwsze kroki  o swojego lekarza prowadzącego. Zapytaj go czy nie ma przeciwwskazań medycznych i jeśli da zielone światło, to już możesz ze spokojem ułożyć się na łóżku do depilacji.

Powiesz "Ach teorie. Poczytać można, ale w praktyce..." Dlatego, by nie rzucać słów na wiatr porozmawialiśmy z Panią Anią. Młodą mamą, która nie dość, że urodziła zaledwie pół roku temu to jeszcze jest stałą klientką salonu Time for Wax.

Pani Ania od dawna korzysta z depilacji woskiem. Co prawda na krótko przed ciążą wypróbowała laser... Gospodarka hormonalna w czasie ciąży jednak rządzi się swoimi prawami i włosy zaczęły odrastać. Dlatego wróciła do wosku.

Pierwszy trymestr to nie był spacer po łące. Dostała hormony na wyrównanie wyników i depilacja stała się bolesna, mimo tego nie zrezygnowała. Pani Ania ze śmiechem mówi, że depilowała się "na raty" - raz nogi, raz pachy, a wrażliwe miejsca jak bikini tylko Magic Wax (autorski delikatny wosk dostępny jedynie w Time for Wax). Zresztą kosmetyczka stanowczo odradziła jej depilację od stóp do głów. Za to 2 i 3 trymestr to była kaszka z mleczkiem. Co prawda włosy nadal rosły jak szalone, bo ciążowej natury nie da się oszukać, ale za to regularna depilacja sprawiła, że były delikatne i jasne.

Pani Ania jest osobą o jasnej karnacji i wrażliwej skórze. Jednak kondycja skóry w czasie ciąży poprawiła się i reagowała o wiele lepiej niż przed! Dodatkowo gładkie miejsca chronione były od infekcji, ułatwiało to badania, no i po prostu było estetyczne. 
Nasza bohaterka nie rezygnowała z depilacji do porodu. Przed udaniem się do szpitala poddała się depilacji brazylijskiej. I do dziś uważa, że to był świetny pomysł. Ponieważ pierwsze pytanie, jakie usłyszała od położnej to czy trzeba ogolić bikini. Niestety, w wielu polskich szpitalach u nieprzygotowanych mam, nadal praktykuje się golenie "na sucho", nie zawsze ostrą maszynką. Jest to depilacja głęboka, kończy się ranami, zacięciami i niepotrzebną traumą przed samym porodem.

Dlatego warto, jak pani Ania i wiele naszych klientek, zapewnić sobie ten komfort, że bikini jest przygotowane i zrobiła to w delikatny sposób profesjonalna kosmetyczka, a nie spiesząca się położna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obejrzyj wywiad przeprowadzony przez właścicielkę sieci Time for Wax z przyszłą mamą, która zawodowo zajmuje się depilacją woskiem i wie najlepiej jaka to wygląda z obu stron.

Time for Wax to największa i pierwsza w Polsce sieć salonów depilacji woskiem. 13 salonów znajdujących się w 4 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Gdańsku zapewnia w pełni profesjonalne podejście do depilacji, również dla przyszłych mam.

Odbierz 30% rabatu na pierwszą depilację w Time for Wax TUTAJ
 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy