Meghan Markle depresja
fot. Instagram

Depresja Meghan Markle: dlaczego pseudoeksperci lekceważą śmiertelną chorobę?

Meghan Markle publicznie przyznała się do depresji i myśli samobójczych, a wielu specjalistów, którzy powinni rozumieć, wspierać i pomagać, zarzuca jej kłamstwo! Blog Ojciec staje w jej obronie, a jego słowa powinny dać nam wszystkim do myślenia!
Magdalena Drab
Meghan Markle depresja
fot. Instagram
Meghan Markle miała odwagę publicznie opowiedzieć o swojej chorobie. Myśli samobójcze miała już w ciąży i po porodzie, a tymczasem wiele osób publicznych nazywa jej wyznanie żenującym. Co w takiej sytuacji mają pomyśleć kobiety, które walczą z depresją w samotności i którym właśnie odmawia się prawa do ich własnych uczuć?

Depresja Meghan Markle i żenujące komentarze ekspertów

Szokujące słowa Meghan Markle poruszyły mnóstwo osób na całym świecie i wywołały lawinę komentarzy. Niestety, w dużej części to komentarze tak bulwersujące i smutne, że aż trudno uwierzyć, że często pochodzą od osób posiadających wysokie stopnie naukowe. Widzowie ogólnopolskich stacji telewizyjnych mogli np. usłyszeć opinie, że Meghan przesadza, zmyśla i dobrze gra, bo jest aktorką.  

„Myślę, że argumenty, jakich księżna używała w wywiadzie, to, w jaki sposób tłumaczyła powody swojej depresji, brzmią dla mnie co najmniej żenująco” − powiedziała dr Wioletta Wilk-Turska na antenie TVN24.

Czyli Meghan Markle nie mogła mieć depresji? Dlaczego? Bo jest sławna, piękna, bogata i została żoną księcia? Myśli samobójcze nie pasują do tego pięknego obrazka. A jednak... Depresja może dopaść każdego, a w dodatku ma zwykle szeroko uśmiechniętą twarz, a chory doskonale się maskuje. Osoby chorujące na depresję wiedzą o tym aż za dobrze.

Na szczęście w sieci pojawiło się też wiele rozsądnych reakcji zarówno na sam wywiad książęcej pary, jak i na zarzuty kłamstwa pod adresem Meghan. Swojemu oburzeniu dał wyraz m.in. popularny w internecie bloger prowadzący Blog Ojciec. Pomyśl, zanim napiszesz coś głupiego o depresji − radzi swoim czytelnikom. 

„Twoi przyjaciele i twoja rodzina, która się z tym mierzyła lub dopiero się zmierzy, na pewno to przeczytają i nigdy nie przyjdą do ciebie po pomoc”.


Warto pamiętać, że obniżony nastrój i baby blues to stany, z którymi walczy nawet 85 proc. kobiet po porodzie. Depresja poporodowa zaś dotyka aż 13-30 proc. kobiet. To choroba, która wymaga leczenia. Bo zlekceważona i wyśmiana może prowadzić do śmierci.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy