detektor tętna płodu
fot. Marko

Sprawdź, jak bije serduszko twojego dziecka

Gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, pierwsze o czym marzysz, to chcesz usłyszeć bicie serca maluszka. Do tej pory mogłaś wsłuchiwać się w ten cudowny dźwięk wyłącznie w gabinecie lekarskim. Teraz, dzięki postępowi technicznemu możesz sama kontrolować tętno płodu. Sprawdź, w jaki sposób.
detektor tętna płodu
fot. Marko
Czy jesteś gotowa na to, by usłyszeć najbardziej zachwycający dźwięk dla rodzica? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Od dziś możesz słuchać i nagrywać bicie serca płodu w zaciszu własnego domu!
 
Od kiedy słychać bicie serca dziecka w brzuchu?
 
Prawie każda przyszła mama zastanawia się, w którym tygodniu ciąży można usłyszeć bicie serca płodu i jakie badania mogą potwierdzić jego prawidłowy rozwój. Tym, co pozwala ci spać spokojnie jest świadomość, że twoje maleństwo żyje. Dowodem tego, są pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka, które z początku przypominają delikatne muskanie, a z czasem przeradzają się w mocne kopnięcia. Pierwsze ruchy pojawiają się najczęściej w okolicy 20. tygodnia ciąży. Pamiętaj, że jeśli nie czujesz ruchów dziecka, powinnaś jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego, który wykona badanie USG i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Im szybciej wykryje się nieprawidłowości w jego budowie lub pracy serca, tym lepiej.
 
Kiedyś do słuchania serca płodu mama mogła używać wyłącznie stetoskopu, jednak nie dawał żadnej gwarancji, że wszystko jest w porządku. Teraz, dzięki postępowi współczesnej medycyny, serce płodu możesz usłyszeć na długo przed narodzeniem dziecka. A wszystko dzięki niezwykłemu urządzeniu, jakim jest detektor tętna płodu. Do tej pory był on wykorzystywany wyłącznie przez ginekologa podczas badań kobiet ciężarnych. Dziś możesz skorzystać z domowej wersji tego urządzenia i nie tylko usłyszeć, ale też nagrać dźwięk bicia serca maluszka. Na czym polega działanie tego sprzętu i dlaczego warto go mieć?
 

W aplikacji eMyBaby możesz:

• Słuchać tętna dziecka już od I trymestru;
• Zapisywać wszystkie dane medyczne z przebiegu ciąży;
• Zapisywać informacje związane z rozwojem dziecka/ historię wizyt;
• Monitorować zmianę wagi z miesiąca na miesiąc;
• Monitorować napięcie tętnicze;
• Kontrolować ruchy płodu oraz wysokość dna macicy;
• Zapisywać terminy i badania lekarskie związane z ciążą, (dzięki alarmowi w kalendarzu nie zapomnisz o żadnej wizycie);
• Dodać zdjęcia ultrasonograficzne, dane dotyczące rozwoju dziecka i porównać je na wykresie ze standardowymi danymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Detektor posiada również licznik skurczów, który będzie przydatny zwłaszcza pod koniec ciąży. 
Urządzenie, które pozwoli ci spać spokojnie
 
Przyszłe mamy coraz chętniej sięgają po detektory tętna płodu. Przede wszystkim dlatego, że mając takie urządzenie w domu, czują się bezpieczniej. Teraz w razie jakiegokolwiek niepokoju, dzięki nowoczesnemu detektorowi tętna płodu Miniland, będziesz mogła sprawdzić, jak funkcjonuje serce rozwijającego się maluszka. Umożliwia on nie tylko słuchanie bicia serca dziecka, ale również jego nagrywanie poprzez podłączenie do niego za pomocą Bluetooth telefonu komórkowego z aplikacją eMyBaby. Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe oraz efekt Dopplera - jednym słowem jest bezpieczne i bezbolesne. Detektor ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu schowasz go do torebki i będziesz mogła skorzystać z niego w dowolnym miejscu.


 
Aplikacja eMyBaby umożliwia nagrywanie bicia serca dziecka, które przebywa jeszcze w łonie mamy. Dzięki zawartym w niej funkcjom możesz na przykład zapisywać wszystkie dane medyczne z przebiegu ciąży, informacje związane z rozwojem dziecka czy kontrolować liczbę skurczy za pomocą specjalnego licznika. To ostatnie udogodnienie przyda się zwłaszcza pod koniec ciąży. Pamiętaj jednak o regularnych wizytach lekarskich oraz badaniach USG, które są podstawą oceny prawidłowego rozwoju płodu. W przypadku wątpliwości lub komplikacji konieczna jest wizyta u specjalisty. Natomiast detektor tętna płodu Miniland sweetBeat to dodatkowe urządzenie pomocnicze, które pozwoli ci cieszyć się ciążą przez całe 9 miesięcy.
Więcej: Marko
Redakcja poleca: Niepokojące objawy w ciąży - wideo
Jakich dolegliwości w ciąży nie można lekceważyć? Wyjaśnia ginekolog.

Zobacz także

Popularne tematy