GRY
 
 

Jak podczas ciąży można dbać o rozwój układu nerwowego nienarodzonego dziecka?

Zobacz jak wspierać rozwój układu nerwowego u nienarodzonego dziecka

jedzenie w ciąży
fot. panthermedia
Odpowiednia dieta ma tu ogromne znaczenie. Kiedy jesteś w ciąży, znacznie przybierasz na wadze, ponieważ Twój organizm magazynuje dużo składników tłuszczowych. Zostaną one wykorzystane, gdy będziesz karmić piersią, potrzebujesz wtedy wiele energii. Tym samym w Twoim mleku pojawią się nie tylko te kwasy tłuszczowe, które przed chwilą zjadłaś, ale również te, które zostały zmagazynowane nawet kilka miesięcy wcześniej. Dlatego dbanie o dietę dopiero w momencie rozpoczęcia karmienia nie wystarczy.
Gdy podczas ciąży odżywiałaś się niezdrowo, to zmagazynowane niezdrowe składniki tłuszczowe znajdą się później w Twoim pokarmie. W trosce o prawidłowy rozwoju układu nerwowego swego malca, powinnaś zadbać, by Twoja dieta już w chwili poczęcia była bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe.


Odpowiada: dr hab. Piotr Socha, pediatra gastroenterolog, Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Immunologii, Centrum Zdrowia Dziecka.
Redakcja poleca: Dlaczego należy dzieciom podawać jak najwcześniej alergeny? [WIDEO]
Mamy podawajcie swoim dzieciom możliwie jak najwcześniej alergeny – podpowiada ekspert ds. dietetyki. Zobacz, dlaczego to takie ważne! Najnowsze wytyczne!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Jak leczyć się w ciąży

Przygotowania do porodu