Dinovember- dinozaury lecą balonem
fot. facebook.com/dinovember

Dinovember - dołącz do zabawy i ożyw plastikowe dinozaury!

Jak zrobić dzieciom frajdę, rozwinąć ich wyobraźnię i sprawić, że zapomną o tabletach i kreskówkach? Można na przykład... ożywić zabawki. Rodzice czwórki dzieci, pomysłodawcy akcji Dinovember, zrobili to tak dobrze, że w zabawę włączyły się setki tysięcy osób z całego świata. Ty także możesz wziąć w niej udział.
Beata Turska
Dinovember- dinozaury lecą balonem
fot. facebook.com/dinovember

Co robią zabawki, gdy ich właściciele śpią?  Jak to co?  Bawią się, podróżują, jedzą smakołyki i bałaganią! 

Refe i Susan Tuma z Kansas City,  pomysłodawcy zabawy Dinovember przez cały listopad przekonują  swoje pociechy,  że nocą ich plastikowe dinozaury ożywają i zaczynają rozrabiać.
 

 

Co nocami robią dinozaury?

Gdy maluchy śpią, prehistoryczne gady szaleją na całego:  oglądają filmy zajadając popcorn,  tłuką wazony,  przy pomocy farb przeobrażają się w zebry i żyrafy,  bawią się w piratów i mumie, urządzają przyjęcia i robią mnóstwo innych ekscytujących rzeczy.  
Dzieci państwa Tuma nie muszą wierzyć  na słowo: mogą zobaczyć efekty tych wybryków.  Wszystko jest także na zdjęciach: nocne zabawy dinozaurów są dokumentowane.

Sprawdź co nocami robią dinozaury - GALERIA
 
Redakcja poleca: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film
Jaką kupić pierwszą grę planszową? Jak wybrać odpowiednią grę dla całej rodziny? Poznajcie najciekawsze gry dla dzieci, a wśród nich taka, która pachnie ogniem!

Dinoveber - zabawa pobudza wyobraźnię

Dlaczego Rafe i Susan Tuma aranżują nocami scenki z udziałem zabawek, zamiast zajmować się swoimi dorosłymi sprawami?
Ponieważ – jak piszą na swojej stronie internetowej – nie chcą, by w dobie iPadów i telewizji on line  ich dzieci  straciły wyobraźnię i  umiejętność zachwycania się.
"W czasach,  gdy w sieci można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania,  chcemy, by doświadczyły odrobiny tajemnicy"- wyjaśniają.
 

Dinovember na Facebooku - setki tysięcy fanów z kilkudziesięciu krajów

Zaczęło się skromnie: dzieci państwa Tuma obudziły się rano i zobaczyły, że w nocy ich zabawki rozsypały płatki śniadaniowe i zrobiły bałagan na kuchennym stole. 

Dziś publikowane na m.in. na Facebooku na profilu Dinovember zdjęcia  mają setki  tysięcy fanów z kilkudziesięciu krajów.  Niektórzy z nich włączyli się do zabawy i publikują własne fotografie. 

Zabawa trwa już 4 rok. Ty także możesz się do niej włączyć. Wystarczy, że "przyłapiesz" zabawki swojego dziecka w niecodziennej sytuacji i opublikujesz je na Facebooku z hashtagiem #dinovember.

Refe i Susan Tuma wydali także książkę  pod tytułem "What the Dinosaurs did last night" (Little, Brown and Company). Można ją kupić  przez internet.

Polecamy także:  Dinozaury - kolorowanki do druku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy