dinozaury kolorowanki
fot. Adobe Stock

Dinozaury – kolorowanki dla dzieci w różnym wieku

Do wyboru 16 różnych kolorowanek z dinozaurami do druku. Niektóre są przeznaczone dla najmłodszych, a inne spodobają się starszym dzieciom. Mamy tu sympatyczne gady przypominające zabawki, realistycznie wyglądającego T-rexa i skomplikowane kolorowanki dla wymagających.

Dzieci uwielbiają prehistoryczne gady, więc z pewnością spodobają im się dinozaury kolorowanki. Wystarczy kliknąć obrazek, aby w nowym oknie otworzył się wybrany rysunek. Stąd z łatwością można go wydrukować. Wybierz z dzieckiem te dinozaury do wydrukowania, które najbardziej mu się podobają. Dla ułatwienia podzieliliśmy obrazki na te, które mają szanse bardziej spodobać się młodszym dzieciom oraz na te, które powinny zafascynować starsze dzieci.

Spis treści:

Kolorowanki z dinozaurami dla najmłodszych

1. Kolorowanka z dwoma dinozaurami

Sympatyczny obrazek z dwoma prehistorycznymi gadami. Może to być mama lub tata z dzieckiem. Trudność tej kolorowanki nie jest zbyt wysoka, więc rysunek nadaje się dla 3- lub 4-latka. Obrazek najłatwiej będzie pokolorować kredkami lub flamastrami.
dinozaury kolorowanka 2 dinozaury dla maluchow

2. Kolorowanka z trzema dinozaurami

Łatwa kolorowanka dla młodszych przedszkolaków. Przedstawia T-Rexa, pterozaura i diplodoka. Gady wyglądają sympatycznie, a nie realistycznie, dlatego z pewnością spodobają się najmłodszym. Można próbować pokolorować je farbami, ale wtedy potrzebne będą pędzelki o różnej grubości.
dinozaury kolorowanki 3 dinozaury dla maluchow

3. Kolorowanka z pięcioma dinozaurami

Grupa dinozaurów do dowolnego pokolorowania. Ponieważ nie wiadomo, jakie ubarwienie miały prehistoryczne gady, można je kolorować w najbardziej fantazyjny sposób! Spytaj dziecko, czy rozpoznaje znajdujące się na obrazku dinozaury. Nam udało się zidentyfikować: parazurolofa, triceratopsa i stegozaura. Pozostałe dwa to może brontozaur i diplodok? Niewykluczone, że dziecko rozwieje te wątpliwości ;)
dinozaury kolorowanki 5 dinozaurów dla młodszych dzieci

4. Kolorowanka z siedmioma dinozaurami

Cały zestaw dinozaurów dla najmłodszych – każdy z nich wzbudza sympatię, nawet T. Rex! Kolorowanka o niskim stopniu trudności, do wypełniania kredkami, flamastrami lub techniką mieszaną – część farbkami, a część kredkami (drobniejsze elementy).
dinozaury kolorowanka 7 dinozaurów dla maluchów

5. Kolorowanka z bajkowymi dinozaurami

Ten obrazek z pewnością bardzo spodoba się najmłodszym, ale niewykluczone, że i starsze dzieci zechcą go pokolorować. Jest tu cały zestaw najróżniejszych dinozaurów. Po ich minach łatwo poznać, który jest nieszkodliwym roślinożercą, a który drapieżnikiem.
dinozaury kolorowanka nie tylko dla maluchów

6. Kolorowanka ze stegozaurem

Stegozaura rozpozna każdy maluch – nosi na grzbiecie liczne płyty, a na ogonie ma kolce. Ta kolorowanka jest bardzo prosta, nadaje się więc także dla najmłodszych dzieci. Idealna do kolorowania farbami.
dinozury kolorowanki stegozaur dla młodszych dzieci

7. Kolorowanka z tyranozaurem

Najstraszniejszy ze wszystkich prehistorycznych gadów – T-rex, król dinozaurów. Szybko biegał i miał bardzo dużą paszczę wypełnioną zębami. Tutaj jest w najprostszej wersji, idealnej do kolorowania przez najmłodsze dzieci.
dinozaury kolorowanki tyranozaur

Dinozaury kolorowanki dla starszych dzieci

Poniżej 7 kolorowanek z konkretnymi dinozaurami, które przedstawione są bardziej realistycznie, albo kolorowanie których wymaga większej precyzji ruchów ręki. Plezjozaura może nawet pokolorować osoba dorosła, gdyż stopień jej skomplikowania przypomina już kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych.

1. Kolorowanka T-rex

Ten najstraszniejszy z dinozaurów fascynuje dzieci. Dzięki temu obrazkowi będą mogły ćwiczyć sprawność manualną, kolorując swojego ulubionego prehistorycznego gada.

dinozaury kolorowanki T-rex

2. Kolorowanka z Tirexem

Nieco bardziej realistycznie przedstawiony tyranozaur. Kolorowanka wymaga już precyzji ruchów ręki, gdyż jest tu mnóstwo szczegółów. Rysunek do kolorowania kredkami, zajmie dziecku dużo czasu.
dinozaury kolorowanki tirex

3. Kolorowanka z realistycznym tyranozaurem

Spodoba się każdemu starszemu dziecku. Nie jest trudna, raczej warto pobawić się tu w cieniowanie, co pomoże dziecku nauczyć się dociskać kredki z różną siłą. Jeśli dziecko się przyłoży i obrazek wyjdzie ładnie, można go w nagrodę dziecku oprawić i powiesić w jego pokoju.
dinozaury kolorowanka tyranozaur realistyczny

4. Kolorowanka z triceratopsem

Kolejny realistyczny dinozaur dobrze znany dzieciom. Także nie nastręcza trudności w kolorowaniu i nadaje się na obrazek na ścianę.
dinozaury kolorowanka triceratops

5. Kolorowanka ze stegozaurem

Dość skomplikowany rysunek, ale na pewno spodoba się dzieciom w wieku 5-6 lat. Jest tu dużo elementów, część z nich jest bardzo niedużych, więc kolorowanie wymaga skupienia i precyzji.
dinozaury kolorowanka stegozaur

6. Kolorowanka z parazaurolofem

Kaczodzioby dinozaur roślinożerny w ruchu – czyż nie jest fascynujący? Kolorowanka dość skomplikowana, zdecydowanie dla starszych dzieci.
dinozaury kolorowanka parazurolof

7. Kolorowanka antystresowa z plezjozaurem

Wodny dinozaur w swoim środowisku – kolorowanka wieloelementowa. Ma w sobie coś z kolorowanek odstresowujących. Jest wymagająca pod względem sprawności rąk, ale naprawdę świetnie sprawdzi się także dla starszych dzieci jako przygotowanie do nauki pisania.

dinozaury kolorowanka z plezjozaurem

Szkielet dinozaura – 2 kolorowanki

1. Kolorowanka ze szkieletem dinozaura na wykopaliskach

Uniwersalna kolorowanka, która spodoba się dzieciom niezależnie od ich wieku. Wypełniając ją kolorami, maluchy mogą wyobrazić sobie, że to one dokonują odkrycia i wykopują szkielet dinozaura, i to nie byle jakiego, bo tyranozaura.

dinozaury kolorowanki szkielet dinozaura na wykopaliskach

2. Kolorowanka ze szkieletem dinozaura

A tutaj sam szkielet, stojący tak, jak ustawiane są w muzeach szkielety z prawdziwych wykopalisk. Dzieci mogą obok szkieletu dorysować wizerunek tego gada, pokazując, jak według nich mógłby wyglądać naprawdę.
dinozaury kolorowanka szkielet dinozaura
Wszystkie obrazki pochodzą z Adobe Stock.

Sprawdź też:

Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy